| DorelSudoru a întrebat:

Ce parere aveti despre pedofilie si zoofilie? Care e mai periculoasa(mai grava)?

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pedofilia e grava pentru ca raneste fiintele umane care nu se pot apara si nu au discernamant.
Zoofilia o consider o problema numai daca pisica mea este cea abuzata,... in rest nu-i treaba mea cu ce se simte omu' bine.

| wales a răspuns:

Ambele sunt la fel de periculoase și condamnabile atât de legile omenești cât și de Dumnezeu, dar pedofilia are un grad mai înalt de pericol pentru că se abuzează de copii lipsiți de apărare, faţă de zoofilie care implică doar persoana făptuitorului și bineînțeles animalul de care abuzează.

| Klepto a răspuns:

Twilight este mult mai periculos, acolo ai si necrofilie dar si zoofilie.

| miradoniz a răspuns:

Depinde dacă ești copil sau măgar, nu crezi?

| Kosuchin a răspuns:

Paedofilia.Clar, paedofilia este mai grava.

| Romanian a răspuns:

Pedofilia este mai periculoasa,bineinteles,deoarece se abueaza de alte fiinte umane,care raman cu sechele,si ajung la maturitate sa comita fapte nu tocmai agreabile,si toate acestea datorita problemelor psihice generate de experienta traita.
Insa,zoofila e mai grava,deoarece,iti vine sa crezi sau nu, este foarte foarte raspandita, mai ales in tarile vestice.Aceste lucruri nu se cunosc din statistici, deoarece nu exista multe persoane care sa recunoasca deschis ca sunt zoofile, iar animalele nu pot vorbi.Chiar eu insumi banuiesc o fata de zoofilie,datorita comportamentului ei anormal cu animale si mai ales datorita faptului ca recunostea unele obiceiuri suspecte,de la faptul ca dormea in pat cu cainele(mascul, bineinteles, ciobanesc-german) pana la faptul ca se purta cu cainele ca si cu o fiinta umana.In plus, existau de mult zvonuri in legatura cu respectiva fata.Ti-am povestit despre acest caz ca sa stii ca niciodata nu stii de unde poate veni un zoofil, si sunt foarte greu de recunoscut.In general,toate aceste anormalitati grave,homosexualitatea,pedofilia,zoofili,lesbiene,bisexuali,necrofili,etc. sunt elemente ce dauneaza etraordinar de mult societatii, mai ales unei societati crestine, precum cea prezenta in Romania.Astfel de personaje negative trebuie eliminate din societate cu orice pret,inainte ca aceasta ciuma sa se exitanda prea mult.Din pacate, acestea sunt avantajele falsei democratii si a capitalismului de control a maselor, pe care avem ghinionul sa le experimentam.

| elasexygagica a răspuns:

Zoofilia, bietele animalutze crying

| GroparuVesel a răspuns:

Pedofilia e mai grava deoarece prin zoofilie au fost creati mai multi...

| buybooks a răspuns:

Ambele sunt probleme psihiatrice, insa pedofilia e mult mai grava. Un animal nu prea ramane cu sechele psihice, insa un copil da.

| yhsay a răspuns:

Cred ca ambele sunt la fel de grave si persoanele cu astfel de afectiuni ar trebui plasate intr-un centru de reabilitare.
Nu e discriminare, ci bun simt. Nu e normal ca un om sa vrea sa intretina relatii sexuale cu un copil sau un animal, iar oameni de genul ar trebui ajutati de psihologi/psihiatrii.