| ady_3470 a întrebat:

Ce parere aveti despre reincarnare? Credeti in recuperarea amintirilor prin hipnoza? argumentati, va rog.

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Reincanarea, subiect principal in SPIRITISM sau prima minciuna spusa pe pamant, de SATANA, Evei: "Geneza 3, 4. Atunci sarpele a zis femeii: "Hotãrât, cã nu veti muri". Hipnoza este alta parte importanta a spirtismului care se reflecta prin incercarea disperata
a dracului de a controla omul impotriva vointei sale. Daca accepti o "sedinta" de hipnoza este foarte greu sa mai scapi (chiar daca este facuta de un "doctor". Inrobirea satanica este sigura iar "amintirile" iti vor fi "implantate". Finalul este tragic si groaznic.

| Seline a răspuns:

Este posibil thinking Am citit o astfel de carte care m-a derutat foarte tare, dupa ce am terminat-o am zis: wow! Creierul e un organ complex, cu multe secrete happy Pe Google se gasesc tot felul de opinii ale specialistilor despre acest subiect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma indoiesc, ca am fost candva o ghinda oarecare, recuperare prin hipnoza si da si nu, adica daca datele aduse prin himnoza sunt atestate si de altcineva altfel subiectul poate plana usor pe campiile verzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei ady acestea sunt naluciri ale lui michiduta.care te fac sa crezi ca obtii usor ceea ce vrei si de fapt sunt naluciri nu e nimic concret.eu vorbesc cu Dumnezeu in rugaciune si primesc raspuns. tu ai naluciri diavolesti si pe cine intrebi? oamenii si tot o nalucire, compul.astai diferenta intre a crede in cebva si a banui vag in altceva dar avand mai multa incredere in banuiala ta decait in ceva concret ce ti se intampla.

| artjoyhypnosis a răspuns:

Reincarnarea este un concept interesant si controversat.Amintiri din alte vieti prin hipnoza? Exista? Unii zic ca da... mai ales dupa ce raman cu ele in urma sedintei.Si ca sa nu "ma jur pe rosu" fara sa aduc dovezi, pun la bataie o demonstratie filmata.Amintiri din viata actuala deocamdata (va urma cu siguranta si un cu vieti anterioare) : o regresie pana la varsta de 1 an : http://www.youtube.com/watch?v=31aUiJXGrLA