| Eduard619 a întrebat:

Ce parere aveti voi despre jocurile video si daca acestea ne influenteaza viata.

7 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Jocurile video iti antreneaza mintea, perceptia vizuala, atentia sau reflexele insa cu timpul te aduc la o forma fizica precara + probleme de natura osoasa, somn neregulat etc.

| William a răspuns:

Ne influenteaza viata dar nu si comportamentul.

| syd2 a răspuns:

O metoda efectiva de a scapa de plictiseala, insa nu trebuie intrecuta masura nici cu ele, dealtfel devii dependent.

| Duucu a răspuns:

Jocul video este un hobby, iar hobby-ul te relaxeaza. Da, iti influenteaza viata, ocupandu-ti timpul liber si dezvoltandu-ti imaginatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un hobby ca oricare altul.

| Ohaithar a răspuns:

E un hobby ca oricare altul, dar ca orice alt hobby dacă îți ocupă atât de mult timp încât îți perturbă viața, nu e bun pentru tine. Sunt destul de multe studii făcute care spun că jocurile video nu îți afectează personalitatea.