| Alexxanddraa001230 a întrebat:

Ce reprezinta sarbatoarea Craciunului pentru voi?

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

@TheBugDude deci pentru tine asta inseamna Craciunul, tu petreci craciunul intr-un alt mod fata de restul umanitatii.
Pentru noi(restul), Craciunul inseamna nasterea Domnului Iisus Hristos, mai inseamna bucuria de a darui, de a fi buni, de a sarbatori cu cei dragi, este o atmosfera foarte placuta, luminile de craciun, vazand ca toata lumea se pregateste de craciun, colindatori, cozonaci, dulciuri si mie imi place sa vizionez filme pentru cracuin de exemplu "A Christmas Carol 2009", "singur acasa 1 si 2", filme de acest genwinking
@TheBugDude daca vrei sa ma critici si sa zici ca ce am zis sunt numai prostii, atunci tu nu stii sa te distrezi deloc.

111 răspunsuri:
| Rosela a răspuns:

Craciunul inseamna pentru mine sa pestrec timpul cu cei dragi, sa daruiesc cadouri si sa primesc cadouri. Nu multe. Nu am pretenti. Dar eu vreau de Craciun doar 2-3 cadouri. Si mai ales sa daruiesc. Uneori, chiar am daruit intr-un singur Craciun (4 zile) un cadou la fiecare ruda si prieten.

| oOMεOo a răspuns:

Reprezinta o zi in care sunt cu familia ne bucuram impreuna de ziua in care domnul Iisus Hristos se naste e cea mai frumoasa sarbatoare din an o zi in care familia este mai apropriata ca niciodata accea zi ma face sa uit de toate lucrurile mai putin nefericite e ziua in care tristetea nu isi are loc ci doar fericirea alaturi de familia pe care o iubesc o zi pe care mi-as dori sa nu se termine niciodata

| andrystefan a răspuns:

O zi in care mananci si bei ca porcu

| bcretu64 a răspuns:

Bucurie si fericire

| BiBILiKaMica a răspuns:

Salut Alexandara!
Pentru mine sarbatoarea Craciunului reprezinta nasterea lui iisus hristos, oameni uniti, bucuria de a darui, da a fi bun cu ceilalti oameni, o sarbatoare unica si o familie reunita.

Bianca.

| TudorAndrei a răspuns:

Cadouri

| gaby20 a răspuns:

Un bun prilej sa fiu mai aproape de Dumnezeu si sa ma simt bine alaturi de prieteni si familie... sa nu mai vb de cadouri>.

| jUsTc00nF1rM a răspuns:

Ca sa iti zic sincer pentru mine craciunu inseamna vacanta cadouri si iubire in familie dar revelionu ii trecerea din an in an si pentru mine revelionu ii mai important :X:X:X:X

| edybarbu a răspuns:

Nasterea domnului Isus Hristos

| anca5694 a răspuns:

Sarbatoarea Craciunului reprezinta nasterea domnului iisus hristos

| Mihaela20010 a răspuns:

Craciunul este o sarbatoare pentru crestini.este sarbatoarea Nasterii Domnului, timp al bucuriilor, al paci si a linisti sufletesti.este o perioada in care primim si daruim multa iubire si caldura sufleteasca.acest lucri se remarca si in entuziastmul cu care se fac pregatirile pentru aceasta sarbatoare. Funda?

| DariusXD a răspuns:

Pentru mine Craciunul este un eveniment in care pot sa-mi petrec timpul cu familia mea ce o iubesc langa bradul admirat de oameni
sa colind pe la oameni si sa dai veste nasterea Domnului nostru Iisus. Si sa impart si daca se poate sa si primesc(nu neaparat). Alexandra iti urez un an nou mmai bun, sarbatori fericite si sanatate si fericire in familie.Pa!

| AlexHutu a răspuns:

Craciunul este Nasterea Domnului, dar pentru unii reprezinta doar o zi in care primesc cadouri. Eu imi petrec Craciunul cu intreaga familie si merg la colindat cu prietenii.

| mihnea1234 a răspuns:

De craciun trebuie sa petreci tipmpul cu cei dragi si sa daruiesti(in special iubire)pentru ca asta reprezinta Caciunul, pe langa nasterea lui Iisus.

| Diianaaa a răspuns:

Pentu mine Craciunul este o sarbatoare minunata cand stau alaturi de familie si prieteni, daruiesc cadouri si la randul meu primesc cadouri
este o sarbatoare foarte frumoasa`:-x

| pinkysun a răspuns:

Puritate, reunirea familiei, daruri, ceva magic.

| JustLeaveMeAlone a răspuns:

Pentru mine Craciunul nu inseamna cadouri, ci prieteni, familie, sarbatoarea nasterii Mantuitorului nostru Iisus Hristos.Noi in familia noastra sarbatorim noaptea in care Fecioara Maria la nascut intr-o iezle pe domnul nostru Iisus Hristos.De Craciun toti primim un dar de la Dumnezeu de a fi buni, de a darui tuturor urarile colindatorilor, lumintele colorate sclipesc pe zapada.aceste lucruri religioase sunt adevarate.Sarbatori fericite si un an nou minunat!

| eve_5699 a răspuns:

Stii ce raspuns iti pot oferi?
iti spun ca lumea a uitat de Dumnezeu... a uitat de nasterea fiului sau...

in urma unui sondaj de opinii am gasit pe net, mai de mult, ca 78% din oameni au spus ca pentru ei Craciunul simbolizeaza: mos craciun, bradutzu cadourile, distractie, vacante etc.

e trist ca lumea incet incet uita adevarata valoare a Craciunului!

| Gigel241124 a răspuns:

Pentru mine Craciunul reprezinta o sarbatoare calda linistita in care stam cu familia nostra de bucuram de tot ce este frumos si multe chesti din astea! De multe ori pentru alti Craciunul este doar bucuria in care primesc cadouri si chesti din astea da Craciunu inseamna mult mai mult, inseamna bucuria, sanatatea, fericirea pe care o impartasim cu toti in familie! Un An nou Fericit Si 2011 Sa fie unu Nemaipomenit!happy

| Teo_8228 a răspuns:

Pentru mine reprezinta sarbatoarea Craciunului: este o zi in care stai cu familia si impodobesti bradu, canti colinde, si te distrezi! Trebuie sa te dristrezi

| CrisBebewantlove a răspuns:

Pai sarbatoarea craciunului reprezinta ceva nu stiu. mai emotional! mai nu stiu. Familiile se reunesc prin mese festive si tot felul' de alte chestii "misto".
Sper ca te-am ajutat :*! Pa!

| smile5896 a răspuns:

Sa stii ca s-a cam dus asta cu Craciunul acum toata lumea alearga pentru cadouri, brad, etc.Cred ca e cazul sa ne trezim.Craciunul reprezinta nasterea Domnului Isus Hristos.
Numele acesta de " Craciun " vine de la un om batran care acum 2000 d ani cand s-a nascut Isus avea un grajd pentru animale. el fiind foarte batran efectiv era un Mos.si de aici vine Mos Craciun. el a lasat-o pe Maria...sa nasca in acel grajd
Funda? big grin

| julia4ever a răspuns:

Pentru mine craciunul reprezinta cea mai frumoasa sarbatoare ...deoarece atunci se reuneste toata familia si suntem toti!happyhappybig grin

| ninanadina a răspuns:

Revederea familiei, bucuri, fericire,

| WinterInMyHeart a răspuns:

Nimic

| snowflake_5692 a răspuns:

Pentru mine, sarbatoarea Craciunului reprezinta momentul in care iertam pe cei pe care un an intreg i-am urat, in care ne pregatim de o noapte minunata si clipa alaturi de cei pe care ii iubestilove strucklove struck

| tete_5132 a răspuns:

Craciun? da, pentru mine craciunul mai nou inseamna somn, mancare, somn, mancare, somn, somn, mancare, somn.
situatia era alta cand credeam in MosCraciun sau stiu eu ce.

| Gabytza_1003 a răspuns:

Pentru mine sarbatorea Craciunului inseamna un timp petrecut cu familia si cu cei dragii

| ANdreyuztu a răspuns:

Pentru mine inseamna ceva frumos neexplicabil

| cipy96 a răspuns:

Eu nu ii spun craciun, nasterea Domnului!