| Alexxanddraa001230 a întrebat:

Ce reprezinta sarbatoarea Craciunului pentru voi?

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

@TheBugDude deci pentru tine asta inseamna Craciunul, tu petreci craciunul intr-un alt mod fata de restul umanitatii.
Pentru noi(restul), Craciunul inseamna nasterea Domnului Iisus Hristos, mai inseamna bucuria de a darui, de a fi buni, de a sarbatori cu cei dragi, este o atmosfera foarte placuta, luminile de craciun, vazand ca toata lumea se pregateste de craciun, colindatori, cozonaci, dulciuri si mie imi place sa vizionez filme pentru cracuin de exemplu "A Christmas Carol 2009", "singur acasa 1 si 2", filme de acest genwinking
@TheBugDude daca vrei sa ma critici si sa zici ca ce am zis sunt numai prostii, atunci tu nu stii sa te distrezi deloc.

111 răspunsuri:
| Maria_4434 a răspuns:

Nasterea Domnului Isus Cristos adunarea familiei:-Dfericire?

| kitty99 a răspuns:

Pentru mine craciunul inseamna un prilej de a sta cu familia si a daruii celor dragi cadouri

| Azonos a răspuns:

Crqaciunul pentru mine inseamna bucuria de ai vedea pe cei dragi de a te ducura ce ceva impreuna cu cei dragibig grin

| scooby_4551 a răspuns:

Pentru mine inseamna sa beau si sa ma distrez

| simida a răspuns:

Sarbatoarea Craciunului reprezinta nasterea Mantuitorului nostru Isus Hristos, e primul gand cand aud cuvantul Craciun happyiar al doilea gand este acela de a fii toata familia unita.

| alexutza_9866 a răspuns:

Ptr mine reprezinta nasterea LUI IISUS HRISTOS

| afrentoaesimona a răspuns:

Nasterea Domnului ISUS CRISTOS Mantuitorul Lumii pentru cei ce-L iubesc si pazesc poruncile Lui

| amapet a răspuns:

Craciunul e cea mai frumoasa sarbatoare. Ea reprezinta Nasterea lui Iisus, Mantuitorul Nostru. Este o sarbatoare plina de bucurie, reuniunea celor dragi, plina de arome si culoare. Iubesc Craciunul!

| Didilyna a răspuns:

Multe

| Radu96_6594 a răspuns:

Nasterea domnului Isus Hristos

| dmxxxl a răspuns:

Pentru mine sarbatoarea Craciunului inseamna un timp petrecut cu cei dragi, si ma simt mai aproape de Dumnezeu.

| monyck a răspuns:

Ce sa exprime pentru mine exprima fericire si daruire pentru cei din jur

| andrei1980 a răspuns:

Craciunul pentru mine inseamna vestirea nasteri domnului nostru Iisus Hristos

| kamyxu a răspuns:

Pentru mine inseamna ocazia de a petrece mai mult timp cu familia...Si cadourile

| Liza_7100 a răspuns:

Hey.Numele meu este Liza si mi-a captat atentia intrebarea ta si mi s-a parut interesanta.Intr-adevar cu ocazia Craciunului lumea se strange impreuna si se simt bine, prietenii se aduna, membrii familiei parca devin mai uniti si asta datorita faptului ca se gandesc la D-zeu ceea ce este foarte bine. Ce pacat ca doar cu ocazia sarbatorilor se intampla aceste lucruri.Si totusi sti ce este interesant? Eu am facut niste cercetari si am gasit niste informatii legate de originea acestei sarbatori -25 decembrie nu este ziua in care s-a nascut Isus.Aceste informatii se gasesc si pe internet, in cartile de istorie si chiar si arheologia atesta acest lucru. Uite ce am gasit eu:"Origini: „Stabilirea datei de 25 decembrie nu
are la baza textul biblic, ci sarbatorile pagane
romane ce se tineau la sfarsitul anului, ın preajma
solstitiului de iarna din emisfera nordica˘ ",
afirma The Christmas Encyclopedia. Intre aceste
sarbatori se numarau Saturnaliile, organizate
ın onoarea lui Saturn, zeul agriculturii, „dar
si cele ın cinstea a doi zei-soare, zeul roman
Sol ¸ si zeul persan Mithra", arata aceeasi enciclopedie. Zilele de nastere ale ambilor zei erau
celebrate pe 25 decembrie, data solstitiului de
iarna dupa calendarul iulian". Sunt doar cateva informatii, insa daca doresti si iti face placere as putea sa-ti trimit revista ori prin posta ori electronic daca imi dai o adresa de e-mail. Mi-a facut placere sa-ti impartasesc aceste idei scurte si sper sa te ajute.

| alexestecelmaitare a răspuns:

Pentru mine inseamna sa stau cu familia sa primesc cadouri si sa mai imi revad persoanele dragi damifunda

| aminata55 a răspuns:

Nasterea lui Isus Hristos

| iulian_6574 a răspuns:

O bucurie

| TeoTiTi a răspuns:

Hei.sunt o fata teona.si as vrea sa-mi zici daca ai id lui dylan sprousebig grin.il ai?

| koji a răspuns:

Mult

| Anatolie a răspuns:

E o zi neobisnuita, o zi magica pentru copii, o zi plina de zimbete si cadouri...

| stefanXX a răspuns:

Craciunul este sarbatoare preferata al lumi primim cadouri cantam colinde si nu mai stiu scuze