| tonybeleaua a întrebat:

Ce semnificație are dacă mai multe persoane visează o persoană ce a murit, persoana respectivă punând întrebarea: " Îmi este frig, îmi poți da o pătură sau o geacă. "?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din batrani se spune ca acelei persoane decedate, ii este frig acolo unde este. Si trebuie sa dai cuiva, de pomană, o pătură sau o geaca, haină etc.
Dar eu nu cred in asa ceva.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu am mai auzit de mai multe persoane să aibă același vis.Doar gemenii mai pot avea astfel de vise identice și telepatie.

| johnnny123 a răspuns:

Mai multe persoane au visat aceeași persoană spunând exact același lucru? Hai să fim serioși.

| Xena20 a răspuns:

Nu știu ce semnificație are dar e clar un semn de la persoana respectiva.

| Xena20 a răspuns:

De cele mai multe ori visele cu persoane decedate sunt semne de la ei, ei așa comunica cu cei dragi rămași în viață. daca mai multe persoane au visat-o spunând exact același lucru e clar un semn de la ea.