| Razvan a întrebat:

Ce spune omul ca e important pentru el si totusi mereu uita?thinking

Răspuns Câştigător
| zeeeeeex a răspuns:

Omul spune multe in viata asta... Spune ca cel mai important lucru pentru el este familia, dar pleaca de langa ea pentru bani, apoi spune ca nu conteaza ce s-ar intampla sanatosi sa fim, dar sanatatea si-o distruge pentru bani. Apoi mai spune ca prietenii sunt cei mai importanti dar ii aduna numai cand are bani... Mai spune ca dragostea este importanta dar dupa cum multi stim, Dragostea trece prin stomac (nu la inceput, la un moment dat) Deci seriosi sa fim, nu sanatatea, nu dragostea, nu casnicia sau prietenii pentru OM ci banul. Un lucru important nu se uita in goana dupa altul. Take care!

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Si eu sunt de parere, ca este vorba despre Sanatatea.winking

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Sincer, oamenii spun prea multe doar pentru a nu tăcea. Tot timpul filosofează, discută, se plâng, se roagă, dar toate rămân la stadiul de vorbe...(fără legătură cu întrebarea, dar răspunsul a fost dat după ce m-am uitat peste răspunsuri)
Eu spun că este vorba de timp şi de fericire...

| marrr a răspuns:

Credinta?

| atianin a răspuns:

Uita ca nu traieste pentru a munci ci munceste pentru a trai.

| SHINIGAMI a răspuns:

Omul spune ca cea mai importanta e fericirea, dar uita sa profite de ea. Cea mai mare nebunie din ziua de azi, e ca majoritatea nu fac ceea ce vor, dar fac ceea ce e la moda sau parintii le spun sa mearga la economie sau drept ori alte facultati plictisitoare. Chiar majoritatea fetelor fumeaza, se intilnesc cu baieti pe care nici nu-i plac, doar asa ca arate ca are pe cineva, ori pleaca in diferite klanuri si secte, oare asta vreti cu adevart?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sanatatea big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita sa mai aiba grija de el. Uita sa se decida lui.Isi neglijeaza sanatatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fericirea!

...ganduriile painii de maine te face sa uiti sa te mai bucuri de frumusetile lumii happy

Răspuns utilizator avertizat