| Theo94 a întrebat:

Ce stiti despre scoala de la frankfurt si despre membri ei?

8 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Stiu ca este un curent filosofic sau un grup din care facea parte si Fromm.

| Dragosdoar a răspuns:

A fost piatra de temelie in raspandirea marxismului peste tot in lume, degradarea lumii moderne, in special a occidentului isi are are radacinile acolo, in acel musuroi de marxisti

| Theo94 explică (pentru Dragosdoar):

Te referi la neo-marxism, sau marxism cultural nu la cel original, asa am citit.

| doctorandus a răspuns (pentru Dragosdoar):

Scoala de la Frankfurt a fost foarte buna la... inventat scuze de ce nu a reusit revolutia socialista in Occident. In rest n-a fost mare lucru de capul lor.

Au si cateva idei interesante, dar pe ansamblu: niste loseri.

| SuiIuris a răspuns:

Nu stiu despre aceasta scoala dar sunt sigur ca face acelasi lucru ca oricare alta. Te spala pe creier impunanduti "realitatile" lor ca sa nu mai fii capabil sa creezi realitatile tale.

| Theo94 explică (pentru SuiIuris):

Daca nu stii cauta pe google sa-ti faci niste idei referitor la ea, eu stiu doar ca era un grup de neo-marxisti format in anii 1920, dar vreau sa stiu si de la alti care stiu mai multe.

| SuiIuris a răspuns (pentru Theo94):

Poti sa te si auto-educi... nu ai nevoie de altii pentru a fi educat. Sau ai?

| Theo94 explică (pentru SuiIuris):

Site-ul asta este pentru intrebari si raspunsuri, vreau sa aflu si alte pareri, vreau sa interactionez cu altii chiar daca e numai virtual (referitor la intrebare).