| SaveTheNature a întrebat:

Ce stiti despre tarile scandinave?(Norvegia Suedia Finlanda Danemarca?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Narcis2007 a răspuns:

Au cele mai tari trupe rock laughing

| Shatzie a răspuns:

E suficient un search pe Google iar, daca mai stii si putina engleza, afli mai mult decat stim noi toti la un loc.

| Tania a răspuns:

Pai iti zic despre Finlanda.
Se mai numeste tara celor 1000de lacuri,dar de fapt are mai multe.
Peisajul este mai de campie si cu dealuri,au foarte multe paduri.
Este numita si tara lui Mos Craciun care locuieste in Laponia.
Se poate vedea Aurora Boreala.
Capitala este Helsinki, iar fosta capitala este Turku.
In general muzica nordicilor este foarte buna, consider ca au cele mai tari formatii de rock.
Mi-a zis cineva ca se numeste si tara lucrurilor triste.Asta din cauza ca este mai tot timpul frig si intuneric.
Oricum toate sunt niste tari foarte curate cu oameni civilzati.(cred ca se cam bea pe acolo)

| atentat a răspuns:

Search pe Google