| Vernusio a întrebat:

Ce sunt visele,de fapt, calatorii astrale nocturne intr-o alta dimensiune spatiala? V-ati gandit vreodata la asta?

10 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu căci nu prea îmi place să mă gândesc la minciuni fanteziste.

| FaraNumePls a răspuns:

Nu, nu m-am gânditwinking

Răspuns utilizator avertizat
| reihiuke a răspuns:

Da. Dar nu e asa. Călătoriile astrale exista, dar nu prin vise. Pentru asta trebuie sa îţi formezi un corp astral. Exista o știință pentru asta. Visele sunt proiecții ale minții în mare parte

| Superior a răspuns (pentru reihiuke):

Intr-un vis am cazut din avion si m-am izbit cu capul si parca am simtit durerea. Cand m-am trezit simteam o senzatie ciudata la cap, in zona cu care m-am izbit in vis happy

| reihiuke a răspuns (pentru Superior):

Întâi ai simțit senzația ciudata și pe urma s-a creat visul pe marginea ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gandit vreodata ca sunt decat semnale electrice care circula prin creierul nostru si ne formeaza amintirile, dorintele si visele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele și călătoriile astrale sunt 2 lucruri diferite.
Visele reprezintă, cum am mai zis pe aici, gândurile subconștientului. Dar probabil că tu te refereai la vise lucide, adică atunci când ești complet conștient că visezi și poți explora acel vis. Există tehnici pentru inducerea unui vis lucid pe forumul sataniștilor spirituali și chiar o carte despre așa ceva
https://ro.scribd.com/document/121796717/explorarea-viselor-lucide

Călătoria astrală este atunci când sufletul tău se desprinde de trup și se proiectează în dimensiunea astrală, loc unde poate da chiar și de spiritele decedaților pentru că dacă nu mă înșel acolo se duc sufletele după ce moare corpul lor fizic, iar tehnica necesară se numește proiecție astrală, informații găsești pe site-ul sataniștilor spirituali.

| lauramihai a răspuns:

E destul de greu de explicat, dar cred ca sunt doar ganduri

| lauramihai a răspuns:

Eu cred ca ce visezi depinde de ceea ce gandesti inainte sa adormi