| Sensitive a întrebat:

Ce te face sa te simti implinit/a?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Ma simt extraordinar de bine, fericita si implinita atunci cand pot sa fac bine celor din jurul meu.Stateam de vorba cu directoarea de la Azilul de batrani, loc pe care il vizitez o data pe luna impreuna cu un grup de prietene si imi povestea cat de mult inseamna aceasta vizita pentru ei.Trebuie sa isi faca timp sa ii asculte pe fiecare in parte dupa plecarea noastra din acel loc.Nu pachetelul pe care il ducem noi conteaza, ci faptul ca cineva isi aduce aminte si de ei, ca ne pasa.Cuvintele noastre pe care Dumnezeu ni le pune pe buze sunt ca un balsam pe ranile lor.Ma simt implinita cand pot sa implinesc Cuvantul lui Dumnezeu adica sa iubesc pe cei din jurul meu.

43 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Cind ating starea de non minte.

| mgtow a răspuns:

Principiul ca voi ajunge un sofer de meserie pe autotren si viata asta in singuratate imi e ca si cum as avea o nevasta virtuala langa mine.

| EmaS a răspuns (pentru mgtow):

Nu trebuie sa ramai singur.Fratele meu este sofer pe TIR si de multe ori merge impreuna cu sotia lui peste tot.

| mgtow a răspuns (pentru EmaS):

Dar eu nu mai cred in dragoste. Fericirea mea e sa sofez pana nu mai pot doar atat.

| EmaS a răspuns (pentru mgtow):

Trebuie sa crezi. Exista persoane minunate care pot face sa te simti fericit si implinit.

| mgtow a răspuns (pentru EmaS):

Prea tarziu sa mai cred, asta e.

| Shammal a răspuns:

Eu ma fac sa ma simt implinit pe Mine;
oricum, oricine, orice nu ar putea sa ma faca implinit daca Eu nu creez (concep) aceasta "implinire";
sunt implinit big grin

| MidnightLady a răspuns:

Am vrut sa scriu altceva, da' m-a mancat sa citesc intai raspunsurile, deci m-am sucit.
Ma simt implinita cand vad atat de multi oameni care isi ajuta semenii, eu neavand acest hobby. Asta impiedica aparitia proceselor de constiinta care m-ar putea chinui toata viata.

| Musique a răspuns:

Rezultatul.

| cucarachaalien a răspuns:

Nimic :p

Răspuns utilizator avertizat
| MauiStatue a răspuns:

Succesul planurilor mele.

| Sensitive explică:

Ce varsta ai?

| mgtow a răspuns (pentru Sensitive):

Eu?

| Sensitive explică (pentru mgtow):

Da.

| mgtow a răspuns (pentru Sensitive):

Datav iitoare asigurate sa dai raspuns corect deoarece nu-l vedeam daca nu intram aici prin vointa proprie, pune in profilul meu data nasterii oricum.

| ღmarynaღ a răspuns:

Atunci cand ajut pe cineva sau imi ies asteptarile! happy

| DuduVladutz a răspuns:

Eu ma simt implinit doar atunci cand ajut pe cineva. Simtind ca ajutorul meu influenteaza pozitiv lumea, sau ajuta intr-un fel comunitatii, ma face sa ma simt implinit. Nu trebuie sa faci un ditamai gest, de genul sa iti dai toti banii pe geam ( rolling on the floor)) ) sau alte chestii de genul. un mic gest este destul. (: