| anonim_4396 a întrebat:

Ce vitamine, alimente sau medicamente sunt recomandate pentru a stimula si ajuta creierul sa devina cat mai inteligent? lecitina, spirulina sau omega 3 sunt bune la ceva?

11 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Singurul lucru care te face inteligent este studiul si asta inseamna acumularea de informatie. Nici un medicament nu te ajuta sa devii inteligent. Si inca ceva, mai conteaza si daca nativ esti nascut asa.winking

| Angel0 a răspuns:

Vazandu-ti postarile am inteles de ce intrebi asta, dar ai nevoie de tone de vitamine sa mai repari ceva.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Eu cred ca niste carti citite te-ar ajuta mult mai mult.

| Skylar a răspuns:

Amfetamina,modafinil,ritalin,MDPV,piracetam,Atomoxetine,cafeina,Biopterin,vitamina b5, Rolipram,Ginko Biloba(pentru metabolism si circulatia sangelui), ciuperca coama leului, Vassopresin.Cam astea sunt cu efect garantat si merg la sigur.

| Skylar a răspuns:

@selenandemi nu cred ca l-ar ajuta prea mult ridicarea concentrarii cu 5%

| ioana1704 a răspuns:

Da sunt bune. la fel si ginsengul!

| Rush a răspuns:

Te ajuta la memorie, gandire si altele dar nu te face mai inteligent laughing

| LifeInPink a răspuns:

Lecitina, luata in combinatie cu magneziu B3 e buna si ajuta la memorie, Dar sa nu crezi ca doar daca iei pastile devii inteligent, ele doar te ajuta sa acumulezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citirulina si scrisulina sant parintii intelighentiei si disteptasiunii.iar pentru folosirea la capacitate integrala a lui, a crierului, sant alte practici in care voi inteligentii astia realisti nu prea credeti.credinta,rugaciune,meditatie,yoga,post si hrana cu alimente bogate in energii, cel putin din cat m-am informat eu.la crestinii ortodocsi postul,si rugaciunea si vietuirea ingereasca in trup,au adus multe roade duhovnicesti,multor traitori. darul de a vindeca,de a intelege graiul animalelor si al pasarilor,darul inainte vederii,putere asupra duhurilor necurate,si mai ales intelepciunea de a ajuta pe semenii lor fara a face mare tam-tam de aceasta,si facand aceasta, dupa sfatul mantuitorului nostru care a spus; in dar a-ti primit, in dar sa dati.

| Artemis94 a răspuns:

Matusa-mea ii dadea la vara-mea peste cel putin o data pe saptamana ca sa i se dezvolte creierul happy

| selenandemi a răspuns:

Toate cele 3 pe care le-ai enumerat sunt recomandate, dar cel mai bine ar fi sa mesteci guma deoarece creste performantele intelectuale(e dovedit stiintific)cautati pe internet pentru cei care nu ma cred!