| AlxMro a întrebat:

Cei care cred in satan, nu accepta/nu realizeaza existenta lui Dumnezeu?

13 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Toţi creştinii sunt şi satanişti în acelaşi timp şi toţi sataniştii sunt creştini în acelaşi timp.
Nu poţi crede că un zeu de mitologie biblică (satan sau dumnezero) este potrivit pentru tine (?!?) fără să ai termen de comparaţie cu antiteza sa.

Revenind în lumea reală, atât satan cât şi dumnezero sunt personaje fictive.

| FucktheSystem a răspuns:

Ba de realizat o realizează, doar că lor le place de ăl rău.

| DorelSudoru a răspuns:

Daca crezi in satan crezi si in dumnezeu neaparat si invers...

| miradoniz a răspuns:

O sa schimb puțin și răspunsul asta, pentru ca m-am gândit mai bine. Încă nu înțeleg de ce v-o fi apucat asa pe toți deodată fascinația de ala rău?! însa o sa încerc un răspuns rezonabil; deși nu știu cât de corect este...sataniștii adevărați sunt cei care încearcă coruperea binelui absolut.Ei ofera calea comodității aparente-dar numai celorlalți. De ce fac asta? De ce nu, e dreptul lor...pentru a obține puterea asupra celorlalți, poatehee hee vreau sa spun, cel puțin asa reiese din Harry Potterhee hee

| blondissima a răspuns:

@enverhoxha,
! doG tub doG on s'erehT

| GodBlessYou a răspuns:

Bine ca tu realizezi existenta lui Dumnezeu, altii mai inevoluati nu realizeaza. Saracii de ei...

| MajorAsshole a răspuns:

Ideea de baza e ca NU EXISTA nici dumnezeu, nici satana. existi doar tu, eu si cei din jurul nostru. Reveniti-va, oameni buni!

| enverhoxha a răspuns:

! nataS tub doG rehto on s'erehT

| DAS a răspuns:

Din moment ce crezi in satan crezi si in Dumnezeu.Nu exista bine fara rau. Daca crezi in satan atunci de ce nu crezi in Dumnezeu? Nu i-ai vazut pe nici unul.Eu personal cred ca exista amandoi.

| MâţaD a răspuns:

Pana la urma,satana exista,chiar daca crezi sau nu in Dumnezeu,pentru ca si in biblie si peste tot scrie de existenta lui.Cei care sunt de partea lui,nu il acceta pe Dumnezeu, deoarele realizeaza existenta Lui, altfel nu ar fi luat aceasta decizie.

| Neimportant a răspuns:

Unii nu acceptă pentru că ei cred doar în Satan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba sint ff constienti de existenta lui Dumnezeu.Insa ei uita cine este Creatorul,iar mai devreme sau mai tirziu, cind va veni tinpul Dreptei Judecati, vor platii pentru toate faradelegile lor.Numai bine.

| eu1893 a răspuns:

Cei care cred in Satan, REFUZA sa creada in existenta lui Dumnezeu