| CoquineNoire a întrebat:

Cele mai bune lucruri in viata sunt gratis.Hai nu ma innebuni.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Imi pare rau dar nu pot discuta cu cineva care nu a atins asa ceva. Sper ca nu te-am innebunit.O seara buna.

| cristi202 a răspuns:

Poti sa cumperi inima fetei la care tii atit de mult si car enu tine la tine? Nu poti! Daca ai putea, sti ce fel de persoana ar fi ea, si nu cred ca te-ar mai interesa.
Poti cumpara buna dispozitie pe care ti-o da acel cumul de lucruri care la un loc fac ca o zi din viata ta sa fie atit de frumoasa? Intreaba-i pe cei ce nu au mai avut de mult o asemenea zi cit de mult inteleg ca nu pot cumpara cu bani macar o zi din aceea.
Cu toti ne dorim un prieten care sa ne inteleaga, cu care sa comunicam cit mai bine, pentru o relatie cit mai reusita. Poti cumpara cu bani acea intelegere, comunicare? Nu poti, ele sunt daruri gratuite pe care viata ni le ofera.

| Klepto a răspuns:

"Cele mai bune lucruri in viata sunt gratis."
In ce univers paralel?
Ce ar putea fi gratis? Sanatatea? Ma-ndoiesc, o operatie care te poate salva ajunge sa coste 100k+ euro, si mor destui oameni ca n-au bani sa fie salvati.
O fi dragostea gratis?
Oare nu conteaza acum cati bani ai? Banii au ajuns sa fie machiajul barbatilor.Cand pui bani in balanta, o descentrezi direct.
"Cele mai bune lucruri in viata sunt gratis." cine zice asa ceva?
Sa fie acei oameni care se amagesc singuri?

| BebeStrumf a răspuns:

Asta'i o intrebare retorica,probabil... poate se refera la iubire, o gura de aer sau faptul ca nu esti deocamdata nebun, ci sanatos etcetera.

| DianaScorpio a răspuns:

Iubirea, sanatatea, da, toate acestea sunt gratis. Cat despre cine zice ca daca ai bani, poti cumpara sanatatea, greseste. Faci anumite tipuri de cancer, sida sau alte boli deocamdata incurabile, si oricati bani ai, mori. In schimb nu te costa niciun ban sa te duci sa alergi zilnic jumatate de ora pentru a reduce considerabil riscul aparitiei acestor boli dar si a altora. Asta a fost doar un simplu exemplu. Intr-adevar lucrurile bune in viata sunt gratis. Insa tine minte ca nu toate. O zicala spune ca "banii nu aduc fericirea, dar o intretin."

| miradoniz a răspuns:

Asa e.Dar e poate ceva personal, pentru ca înainte nu prea îmi exersam mușchiul dragosteihee hee degeaba va gândiți la prostiihee hee iar acum sunt dependenta, deci asta e! Nu mai am scăpare(sper)

| Skylar a răspuns:

"Cele mai bune lucruri in viata sunt gratis" au spus ei...

| MadnessCaffe a răspuns:

Cele mai bune lucruri in viata sunt gratis, adevarat.

Sanatatea nu ti-o da nimeni nici daca ai toti banii din lume.
Familia
Dragostea

Sunt multe lucruri pe care le primim gratis si sunt mult mai bune decat lucrurile materialewinking

| Shammal a răspuns:

Din moment ce suntem co-creatori ai acestei realitati si in fiecare clipa avem toate lucrurile care le dorim... creca te-am innebunit big grin... toate lucrurile sunt "gratis" - exista un schimb de energie

| caractere a răspuns:

Poate doar sexul.

| Whiff a răspuns:

Nimic nu mai e gratis acum.
@Serafir. Pana si visele ti le poti cumpara whistling

| YoYoLicious a răspuns:

Nimic nu e gratis in viata asta si cel mai mic **** se plateste. Tre sa lupti ca sa ai, indiferent daca e vorba de lucruri materiale sau nu. Pretul, de asemenea, poate fi reprezentat de bani sau nu

| kiba a răspuns:

Cele mai bune lucruri in viata pentru mine sunt : prietenii; familia; sanatatea si iubirea pe acestea nu poti niciodata sa le cumperi; dar trebuie sa depui zilnic efort ca sa le poti intretine este ff importat asa ceva

| Razvanel93 a răspuns:

Iubirea,sanatatea nu costa, sunt gratis

| Serafir a răspuns:

Visele nu le poti cumpara laughing

| joice_4654 a răspuns:

@ razvanel, sanatatea costa. mor oamenii in spitale.