| SimionAlex97 a întrebat:

Chiar credeți că o societate secretă conduce lumea? Illuminati sau alt ordin. Pare S.F., dar am văzut o grămadă de documentare care tratau acest subiect și vorbeau despre Michael Jackson, Marylin Monroe, Bob Marley, John Lennon, Martin Luther King, Mahatma Gandhi, Prințesa Diana, J.F. Kennedy,... Am fost informat și despre faptul că muzica, mâncarea, reclamele, cărțile și personalitățile influente sunt subordonate unui grup de oameni care stabilesc regulile jocului și ne controlează viața... Fundă celei mai interesante păreri.

Răspuns Câştigător
| Musique a răspuns:

Mi-ar plăcea să fie așa, de ce să nu recunosc?
Asta ar dovedi ce lume stupidă am ajuns și cât de ușor putem fi controlați, și de asemenea că undeva în spate stă un geniu.
Mbine, personal nu cred că o să apuc ziua în care se va afla adevărul, de aia nici nu mă prea interesează subiectul.
Baftă!

10 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Stii care e chestia..societate secreta sau nu care ne conduce vietile, Inclusiv mintile exista! V-ati gandit vreodata la stramosii nostri? Da, stramosii nostri, cei ce au construit cladiri in antichitate, cladiri ce si la ora asta sunt greu de realizat.De unde au avut ei inspiratie? Faptul ca cele mai mari cladiri ale lumii au fost construite la distante aproximativ egale una de cealalta fara a stii unii de altii cand si unde construiesc are vreo logica? Faptul ca urmasii lui einstein si ai marilor inventatori sunt necunoscuti sau disparuti spunanduni-se ca au murit are vreo logica? Unde sunt acei oameni mai destepti ca noi, despre care nu mai stim nimic? sunt multe secrete care daca ar fi dezvaluite lumea ar lua-o razna.

| RAY a răspuns:

Eu o conduc de aia merge asa prost, stai sa ma destept in secolu viitor

| sublime89 a răspuns:

E mai rau decat SF. E fantezie pura.

| BiuL a răspuns:

Eu nu cred.

| ErrorFound a răspuns:

Probabil...
Grupuri importante ar fi in ordine: masonii, illuminati(daca inca ar mai exista), Bilbenberg si Opus Dei.

| Theo94 a răspuns:

Daca exista asta vor ei sa credem, ca nu exista, iar Illuminati sau altii e doar de acoperire, sa ne indreptam atentia in alta parte.Un hot cand e la tine in curte noaptea vrea ca tu sa stii ca nu e nimeni in curte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ce exista si ce nu exista, conteaza ce crezi tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Două vaci rumegau plictisite când deodată una:
- Psst,… pssst,… colega! cred că oamenii ne ţin doar pentru carne şi lapte!
- Hai fă, iar începi cu teoria conspiraţiei!?

| paulacarry a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol, dar este perfect adevarat

| Anonymous00 a răspuns:

Nu cred