| justinbiebersucks a întrebat:

Chiar e lumea normala? V-ati intrebat vreodata asta? Uitati-va in jur si intrebati-va tot ce stiati a fi "normal".

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuvantul,, normal`` a devenit,, de acord cu altii`.

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Lumea, in intregul ei, este normala, multi indivizi nu sunt normali, desi conceptul de normalitate e relativ si s-a schimbat/se schimba in timp.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Normal este un cuvânt inventat de cineva care vrea să ne ţină în frâu pe toţi şi ne ameninţă cu cea mai distrugătoare armă: opinia publică.

| shadovv a răspuns:

Normal e un cocept foarte ciudat... dar de la un timp nu ma mai mira (aproape) nimica, deci totul e normal pentru mine

| anad a răspuns:

"Stiu ca sunt nebun, dar cand ma uit in jur, imi revin!"

| baru a răspuns:

Ma bucur pentru tine. De multe ori, m-am intrebat daca mai sunt normal sau nu. Uitandu-ma in jurul meu descoperi o sumedenie de atitudini care nu sunt din punctul meu de vedere normale. Dar eu sunt unul iar cei care fac anumite lucruri de care am vorbit sunt zece. Si -----Atunci ma intreb; Am inebunit eu/ Nu. Nu am inebunit, dar lumea a luat-o razna. O parte la care le lipseste cei sapte ani de acasa, o parte care nu este minim educata o parte nu pot sa-ti scriu, si atunci mai ramanem cativa. Acuma; Datorita vieti, datorita greutatilor este normal sa nu ne mai comportam chiar cum ar trebui. Dar de la a face greseli minore pana la nebunii este o cale lunga Te las deoarece pe acest subiect se poate discuta toata noaptea. Nu. Nu noi suntem. Iar in jur prefer sa ma uit cat mai putin. Pa

| marrr a răspuns:

Nu mi se mai pare nimic normal; Aveam o sceneta de pregatit pentru un concurs de engleza, la care un coleg a refuzat sa se imbrace in fata, pentru ca toti l-ar fi crezut ...gaystraight face. Nu spun ca este vina lui. Acum 10-20 de ani se si faceau petreceri (barbatii) la care se travesteau si nu reprezenta nicio problema, ba chiar era ceva amuzant si aceasta tema o abordau pentru amuzament.
In ziua de azi mi se pare ca nu mai poti face nimic, din simplul fapt ca esti catalogat pe nedrept de cate un "destept".
Au aparut in limba romana, in vocabularul FUNDAMENTAL, multe "cuvinte" noi, gen "pitipoanca", "cocalar"...si cine a adus moda asta? Ma intreb de unde vin toate astea. straight face

| Kitty a răspuns:

Normalitatea nu mai reprezinta o prioritate, din pacate.

| Anecherry a răspuns:

Defineste cuvantul normal; in opinia ta, bineinteles.

| Liviu a răspuns:

Exact cum spunea Carla
Cineva normal in ziua de azi normal e anormal pentru alti'
Uite iti dau un exemplu cu manelele
Prin 2007 2008 nu vedeai rapperi asa des majoritatea ascultau manele'
Insa acum uitete in jur si spune-mi mai vezi manelari multi ca inainte?
Lumea e asa cum a trebuit sa fie' daca eram prea multi raperi nu era bine
Daca erau prea multi cocalari iar nu era bine
dzeu a facut tot cu caphappy
Daia a facut dze`u prostu si desteptu
Ca desteptu sa angajeze prostu si sa nu moara de foamehappy
happy Orcum am vb la general nu am jignit pe cineva anumehappy
big grin

| kromstein a răspuns:

Nu trebuie sa existe un standard. Fiecare e asa cum vrea chiar daca din punctul altora de vedere este gresit.

| CarLa_7372 a răspuns:

Mai nou daca cineva e normal e "anormal" daca intelegi ce vreau sa zic. Normal devine anormal.Toti incerca lucruri noi si devine un "trend" sa faci lucrul ala, apoi o obisnuinta.Deci nimic nu e normal, parerea mea.

| andreikai a răspuns:

Eu habar nu am ce inseamna a fi "normal"...