| AvalohAlyn a întrebat:

Chiar exista legea atractiei, ma refer la cea prezentata in filmul si cartea "Secretul" de Rhonda Byrne ( si nu alta)? Voi ce credeti? La voi au functionat principiile Secretului?

Răspuns Câştigător
| MădălinaPosto a răspuns:

Legea atractiei functioneaza, dar asta daca pui in functiune si o alta lege, cea a actiunii. Nu va fi niciodata de ajuns sa te gandesti ca vei avea masina/casa/banii/fata pe care ti le doresti, daca nu vei actiona intr-un fel pentru acestea. Atrage Universul, porunceste-i si munceste impreuna cu Universul pentru ceea ce iti doresti happy

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu există așa ceva ți-o spun din experiența mea de până acum și o să rămâi dezamăgit dacă crezi în așa ceva. Nici dacă muncești și te străduiești mult pentru un lucru ajungi de multe ori să nu îl obții. Singurele lucruri care pot fi făcute sunt făcute pe muncă și pe șansă. Dacă nu ai una din ele degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai cititi carti pentru coafeze! Sunt pentru coafeze din motive evidente.

| Dintrebare a răspuns:

Toate "secretele" astea sunt niste teorii explicate in asa fel incat sa sune frumos. Dar niciun autor de genu asta nu demonstreaza cati la suta din cei care au incercat sa puna in aplicare principiile respective au avut succes. Daca lucrurile ar sta asa cum sunt expuse in "Secretul" sau in alte carti de genu, toata planeta ar fi plina de oameni bogati si fericiti. Toate best sellerurile astea sunt doar marketing