| danut a întrebat:

Ciclul Eminescu: La ce credeti ca s-a gandit Eminescu cand a scris poemul Antropomorfism? Dar voi ce parere aveti despre aceasta poezie (poem)?
Cum Il defineste ca poet national aceasta poezie?

7 răspunsuri:
| danut explică:

"Sara a răspuns:
Interzice'ti temele pe TPU! Chiar m am enervat!"
Chiar vrei sa-l interzica pe Eminescu? Eu personal sunt de acord, dar restul...sunt de acord?

| danut explică:

Explicatie: eu am terminat scoala de mai multi ani, se studaza cumva, acum, Antropomorfism la scoala? Uimitor, nu stiam ca mai nou se studiaza si poezia porno-satanica in ciclul gimnazial?

| danut explică:

"amandakeat a răspuns:
Tu nu crezi ca te-ai inselat de categorie daca e un poem porno? Tot definitia te salveaza, frate... "
Cred ca nu s-a inteles intrebarea, nu sunt interesat de comentariu asupra poeziei ci a POETULUI. Drept pentru care voi pune o noua intrebare.

Abh
| Abh a răspuns:

Sara se refera la faptul ca toti pustii intra aici si se asteapta sa le facem temele pentru scoala. Nu are nimic de-a face cu Eminescu, dar si eu sunt de acord sa-l interzicem :]

| Sara a răspuns:

Interzice'ti temele pe TPU! Chiar m am enervat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as lua mai intai dictionarul sa vad ce inseamna antropomorfism.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu crezi ca te-ai inselat de categorie daca e un poem porno? Tot definitia te salveaza, frate...