| alexandruf37 a întrebat:

Cine este mai barosan: Dumnezeu sau Iisus Hristos? Astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Florin Salam, clar.

32 răspunsuri:
| Romanian a răspuns:

Nici Unul, nici Celalalt. Exista Sfinta Treime: Tatal, Fiul si Sfantul Duh. Aceasta treime este precum Soarele: Tatal este Soarele, Fiul este lumina si Duhul Sfant este caldura ce vine de la Soare. Sper ca astfel vei intelege mai bine acest concept de egalitate intre cei trei.

| Musique a răspuns:

Sunt egali.

| ÐÿÅ a răspuns:

Barosan?!

| dragos9234 a răspuns:

Fantoma din lampa

| Zenit313 a răspuns:

Dumnezo' este barosanu' barosanilor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic, din moment ce unul ca tine există, aş spune că fiecare are greşelile sale.

| epurasu a răspuns:

I-mi pare rau de cuvintele folosite in intrebarea ta--barosan-- am vazut ca te intereseaza de satanisti--foarte rau din partea ta --opreste-te, pentru un tanar ca tine sa ai asemenea preocupari este dramatic-- nu o sa realizezi nimic in viata, va veni timpul cand o sa regreti.

| Thunderstruck a răspuns (pentru epurasu):

Fara suparare, dar nu stiu ce ati realizat dumneavoastra in viata, daca la probabil 36 de ani, aveti greseli gramaticale grave.Corect e "imi pare rau", nu "i-mi pare rau".Sa nu mai zic de virgule...N-am nimic cu nimeni, toti suntem liberi sa stim sau sa nu stim sa scriem, dar din moment ce cineva nu stie, am pretentia sa nu faca observatii.

| Generalul a răspuns:

Eu zic ca "da god" al vechiului testament e cel mai barosan. Adica tipu a creat lumea intr-o pagina sau 2, iar apoi in zeci de pagini da detalii minutioase despre cum sa-i oferi sacrificii si cum sa-ti vinzi sclavii laughing

| Zuzazozo a răspuns:

Dumnezeu si Iisus Hristos sunt unul si aceleasi.

| Solsagan a răspuns:

Fiind nişte simple personaje, Dumnezeu e cel mai şmecher. El a trimis un duh care a acţionat ca un spermatozoid. Şi el a stat să se lăfăie în timp ce Isus o mierlea.
P.S : A se observa, ghiolbanilor, că scriu cu majusculă numele lor, pentru că şi Harry Potter scriu cu literă mare, iar Dumnezeu e egal cu Harry Potter în privinţa existenţei. thinking

| CamiiBăă a răspuns:

Sunt unul si aceeasi persoanawinking

| aleahimk a răspuns:

haioasa intrebare laughing mai citeste cate ceva si apoi pune o intrebare serioasa pe internet. Doar vezi cati zambesc cand iti vad intrebareawinking

| Lydia28 a răspuns:

Donmul Dumnezeu, Domnul Isus Hristos si Duhul Sfant sunt unul si acelasi! Sunt
Trinitatea sau Sfanta Treime!
Citeste aici http://www.resursecrestine.ro/studii/64434/trinitatea

| jeffdragos a răspuns:

Dumnezeu ca el la creat pe iisus hristos
si a creat tot universul

| CryChristiAN a răspuns (pentru jeffdragos):

''Adevarat iti spun ca mai-nainte de Avraam sunt Eu''( vezi Luca 10 parca numai stiu...)

Conform Sfantului Sinod: '' Si-ntr-Unul Domn'' Iisus Hristos, Unul nascut, care din TATAL S-a nascut mai-nainte DE TOTI VECII, Lumina din Lumina, Dumnezeu adevarat din Dumnezeu adevarat''.
El era la inceput de toate. El si Cuvantul erau la inceput.

| dragos9234 a răspuns (pentru jeffdragos):

Habar nu ai ce spui...
Dumnezeu este trinitate.Pe limba ta asta inseamna ca este format din 3 parti. Cele 3 parti sunt Dumnezeu tatal, Isus si Sfantul Duh.

| jeffdragos a răspuns (pentru dragos9234):

Asa o fi...

| alexandra5251 a răspuns:

Nici unu. Dumnezeu Tatal, Dumnezeu Fiul si Dumnezeu SF. Duh sunt o singura persoana, mai exact Sfanta Treime.

| JustLikeHeaven a răspuns:

laughing Doamne iarta-l

| Cybertron99 a răspuns:

Niciunul. Nu e bine sa vorbesti astfel!

| Thunderstruck a răspuns (pentru Cybertron99):

Cum ma? Nu-s ei barosanii care au creat Universul? Vezi ca o sa arzi o eternitate in iad pentru ce ai zis.Doar una, la a 2-a eternitate o sa fii scos.

| Cybertron99 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Fii atent! Ma refeream la faptul ca termenul barosan este unul jignitor!

| Thunderstruck a răspuns (pentru Cybertron99):

Nu este, Dumnezeu e barosanul barosanilor, cine esti tu sa zici ca nu e?

| Cybertron99 a răspuns (pentru Thunderstruck):

...Tu chiar nu intelegi. Daca vorbesti de cineva important vorbesti cu respect, da? Tu crezi ca barosan e un cuvant din ala, daca te intalnesti cu un rege ii zici "Ce faci, barosane?". Lui Dumnezeu ii spui cu respect, gaseste si tu un termen in dexwinking

| Thunderstruck a răspuns (pentru Cybertron99):

Si ce, Dumnezeu asta e important? E cel mai barosan sclav al meu ma refeream, nu ca-i barosan barosan...Si nu-l respect, e doar un sclav cum am mai zis, deci ma adresez lui cu "barosane".Amu ai inteles?

| Cybertron99 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Mda...laughing ce o fi fost in capul meu cand ma gandeam ca tu crezi in Dumnezeu cand ....ma rog, ma abtin.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Cybertron99):

Nu stiu ce-o fi fost in capul tau, ai 13 ani, dupa cate imi dau seama. Oricum, ma jignesti, ma crezi atat de irational sa cred in doamne doamne? Ce-am facut sa crezi asta despre mine?

| Theseus a răspuns:

Ce intrebare idioata ma intreb cum de mai existi pe pamant...
App esti cumva darwinist sau guta-ist?

| alexandruf37 explică:

Sa sti ca intreabarea a fost pusa de un prieten de al meu care a vrut sa fac misto de contul meu, eu cred in Dumnezeu!

| dbem a răspuns:

Tu ramai la guta, e prea compicat pentru unu cu minta ta.

| SSHGHFHF a răspuns:

Eu sunt mai barosan ca amandoi stai tu linistitlaughingAcum, lasand gluma la o parte te intreb asa...Cum poti sa pui o asemenea intrebare? Tu gandesti ce spui sau suferi de retard mintal?