| MG4Life a întrebat:

Cine imi poate da exemple de cuvinte din romana si engleza care se aseamana intre ele ca forma si inteles?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu sunt acele cuvinte care le folosim in viata de zi cu zi, gen ok, Sandwich.etc

13 răspunsuri:
| Agnes00 a răspuns:

Tutore- tutor
Umor-humor
Electric-electric

| ComeAsYouAre a răspuns:

Music-muzica?

| MG4Life explică (pentru ComeAsYouAre):

Am o intrebare, presupun ca esti fata, cati ani ai?smug

| ComeAsYouAre a răspuns:

De ma intrebi?

| MG4Life explică (pentru ComeAsYouAre):

Pai... asa. mi s-a parut ca esti o persoana "diferita" si am vrut sa te cunosc mai bine. sper ca nu-i nici o problema.

| ComeAsYouAre a răspuns:

Tu cati ani ai?

| MG4Life explică (pentru ComeAsYouAre):

Nu imi mai raspunzi?sad

| ComeAsYouAre a răspuns:

Scuze, nu ies cu tipi pe care ii cunosc pe net... N-o lua personal...

| MG4Life explică (pentru ComeAsYouAre):

Nu vroiam sa iesim, nici eu nu ies cu fete cunoscute dp net. doar din curiozitate te-am intrebat!

| 07mry13 a răspuns:

Weekend