| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi poate explica si mie "Efectul fluturelui" si Teoria Haosului?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca iti poate explica un user TPU mai clar decat explicatia pe care o poti gasi pe wiki: http://ro.wikipedia.org/wiki/Teoria_haosului

| Alexsiatit a răspuns:

Daisy, cred ca filmele "batterfly effect" 1, 2, 3, 4 etc, ar putea sa-ti mai aduca o oarecare "elucidare"...
Iti recomand in mod special filmul sufletului meu: "Undeva candva" care are la baza exact acest mult si controvesrat subiect, "ornat" cu o superba poveste de dragoste.
Ce-as putea sa adaug, pentru tine Daisy este ca este un fenomen cat se poate de "normal": noi in stadiul actual de dezvoltare suntem de fapt cei "anormali" si limitati de noi insine in limitele simturilor noastre fizice ce nu incercam niciodata a le "depasii"!
Iti doresc numai bine si fie ca azi dorinta sa ti se-mplineasca, plimbandu-te singura pe malul MARII...
Alexsiatat