| wtxwhdxifdjebdd a întrebat:

Cine imi poate scrie mai detaliat despre subconstient? Cum sa patrund adanc in propria minte, lucruri de genul.Sa imi scrie pe privat.

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

In general asta trebuie facut de un specialist, adica psiholog. Si daca nu este nevoie ar fi bine sa nu deranjezi ce este pe acolo.

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru cristimihailov):

Problema este ca am mare nevoie.

| cristimihailov a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Tocmai de aceea iti sugeram un psiholog.
Suconstientul, constientul, supraconstientul sunt niste chestii care se studiaza la psihologie. Si nu sunt chestii care sa le iei usor sau sa te joci.

In general au efecte pe termen tare lung. Si pot avea si efecte nasoale.

Dar tu de ce vrei sa ajungi acolo?

| suffarstar a răspuns:

Prin autohipnoza. Cauta pe google, sunt niste pasi de facut. Nu am experienta in domeniu, am incercat doar o data si nu mi-a iesit dar presimt ca am gresit pe undeva. Probabil trebuie mult exercitiu.

| CaDet10000 a răspuns (pentru suffarstar):

Experienta, nu te increde in net, ai nevoie de experienta.

| CaDet10000 a răspuns:

1. trebuie sa te autodescoperi, 2.nu poti intra, asta e paradoxul. Du-te la un psiholog sa iti explice, desigur asta daca vrei varianta stiintifica. Eu de exemplu filozofez, nu ma bazez deloc pe tehnici psihologice. Mi-e destul sa ma analizez si sa ajung la acelasi raspuns ca a unui psiholog. Am vazut ca ai pus multe intrebari la aceasta categorie. Subconstientul patrunde in tine, nu tu in el. El trebuie sa iti permita sa intrii. Nu te mira sa aflii ca TU nu ITI esti TIE aliat. Poti privi in gol la aceasta intrebare. Eu, prin filozofie formez definitii, tu daca vrei limiteaza-te la proful tau de psihologie. Daca ai abservat, ok daca nu: priveste prin tine, nu cauta o portita pe langa.