| iulyV a întrebat:

Cine ma poate lamuri in legatura cu, karma? fara temeni stiintifici funda cel mai bun rasp!

Răspuns Câştigător
| Kassie a răspuns:

Karma este echivalentul proverbului "Dupa fapta si rasplata".Se spune ca atunci cand faci un lucru rau, karma se intoarce in potriva ta si ceva rau ti se va intampla.
Sper ca te-am ajutat :*

6 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Ai gresit categoria, karma nu reprezinta un subiect stiintific sau filosofic.

| Mădă0611 a răspuns:

Da' temeiu' stiintific ce are? Ai observat ca toata lumea a zis de "rau", ca se intoarce, ca se transforma in rau? Karma inseamna "primesti ce meriti", faci bine, primesti bine, faci rau, primesti rau, dar majoritatea stie doar de rau pentru ca nu exista karma, e doar autosugestie, si cum doar pentru rau te mustra constiinta, raul ti-l aduci in viata asteptandu-l oricand pentru ca ai in minte raul facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuvântul "Karma" este un termen hindus şi în limba sanscrită, înseamnă legea cauzei şi a efectului.
Ca ne place sau nu, ca o aceptam sau nu, aceasta lege universala exista si functioneaza cu o precizie uluitoare.
Totul se plateste mai devreme sau mai tarziu.

| Alex299 a răspuns:

știam ca este destinul care se transforma din bun in rau

| AdrianExtreme a răspuns:

Karma este o forta supranaturala care intoarece raul in potriva ta

| iulyV explică:

Multumesc!