| Alysée a întrebat:

Cine mai e si osama bin laden? is picata de pe luna cine imi explica dau funda
si credeti ca e mort sau nu, asa la fata nu mi se pare ca ar fi rau da nu stiu astept sa vad ce ziceti si voi :-p!

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Un sfant.

| Annitu a răspuns:

Şeicul Usamah bin Muhammad bin Awad bin Ladin (arabă أسامة بن محمد بن عوض بن لادن, (n. 10 martie 1957, Riyadh, Arabia Saudită - d. 2 mai [1] 2011, Abbottabad, Pakistan), cunoscut în mod uzual ca Osama bin Laden (arabă أسامة بن لادن), apatrid[2], a fost liderul şi capul al-Qaidei, recunoscută la nivel mondial ca cea mai mare organizaţie teroristă din lume. Guvernul Statelor Unite l-a numit pe Osama bin Laden ca prim suspect al atentatelor din 11 septembrie 2001 de la New York.

sursa : Wikipedia.

| yumeee a răspuns:

Ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah

| MoWeed a răspuns:

Hai sa iti spun ceva. Osama bin Laden e un musulman bogat pe care americanii l-au transformat in inamicul public numarul 1 ca sa aiba un motiv sa bombardeze Afghanistanul si Iraqul.De ce? Pentru petrol,pentru testarea noilor arme,cine stie? Ideea e ca tot timpul Osama a fost unealta americanilor,ei s-au folosit de el si de imaginea lui pentru a-si justifica propriile acte teroriste.Iar acum,daca intr-adevar e mort(desi eu unul nu cred asta), inseamna ca si-au ucis omul cand nu au mai avut nevoie de el si asta ii face pe ei "amenintarea publica numarul unu".Iar acum au reusit sa ne traga si pe noi in planurile lor idioate, construindu-si asa zisa "baza anti-rachete" pe teritoriul Romaniei.Imi pare sincer rau ca am ajuns atat de nevoiasi incat pentru 500 de locuri de munca ne patam inca o data numele tarii in care traim.Informatii oficiale despre cine a fost(sau este) Osama bin Laden gasesti aici:http://ro.wikipedia.org/wiki/Osama_bin_Laden