| anonim_4396 a întrebat:

Considerati ca daca o intrebare isi gaseste raspunsul se rezolva si problema?
De exemplu daca se pun 100 de intrebari pe TPU si toate isi gasesc raspuns asta inseamna ca s-au rezolvat 100 de probleme in tara asta?hee hee

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Chiar daca nu se rezolva toate problemele, sa se rezolve doar pe jumatate, si avem satisfactia ca am pus si noi umarul.

| mihaibrasov a răspuns:

Sigur ca da, TPU rezolva toate problemele vietii laughing te poti baza pe TPU. laughing

| cryssu2008 a răspuns:

Daca si pui in aplicare raspunsul, si este eficient, atunci s-au rezolvat 100 de probleme. Dar poate probleme de matematica, ca de cand a inceput scoala TPU a fost invadat de acei incapabilili mintali si care asteapta mura in gura.

| anyia a răspuns:

Exista intrebari care nu implica neaparat rezolvarea unei probleme. De exemplu, am citit undeva ceva, vreau niste pareri. Nu o sa ma faca sa dorm mai bine noaptea, dar imi sunt folositoare.
De intrebarile care de fapt sunt constatari, nu mai comentez. Oricum, in tara asta se poate schimba doar vremea. Asta a zis-o altcineva, la o intrebare pusa de mine. Inteligent, nu?

| AnotherGirl a răspuns:

Categoric nu happy. La o singura intrebare pot veni "n" raspunsuri, de la "n" persoane diferite cu acelasi numar de pareri happy. Sunt de acord cu tine. Daca se da un raspuns, asta nu inseamna ca s-a rezolvat o problema; raspunsul respectiv ar putea fi o indrumare, dar nu o rezolvarehee hee

| Biggiesan a răspuns:

De multe ori raspunsurile sunt simple pareri, altele sunt ironii, altele sunt raspunsuri corecte pentru intrebari concise, cu obiect determinat, altele sunt simple aberatii postate cu voie sau fara voie. Daca postezi la categoria filozofie spre exemplu, atunci cand ai gasit raspunsul la o intrebare nu inseamna ca esti mai bun sau ca te afli cumva in posesia adevarului.Adevarul se naste prin adancirea intrebarilor, necesita un efort pentru scoaterea la lumina.Si sa nu uitam- nu toate intrebarile au rezolvare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De rezolvat poate ca nu se rezolva, dar cu siguranta poti sa vezi situatia si din alte perspective.Iar asta ajuta.