| Roxana_2583 a întrebat:

Credeti ca aparentele inseala?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Uneori. Asta depinde de persoanele implicate. Sunt unele persoane care te cunosc dupa cateva vorbe mai mult decat un coleg de liceu.

17 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Da, deoarece simţurile noastre se pot înşela, trăgând concluziile greşite.

| Razvan a răspuns:

Nu chiar.Prima impresie pentru mine e destul de importanta.Cunosc oameni care ii stiu de ani de zile si desi in timp mi-am schimbat parerea despre ei, inca mai pastrez impactul puternic pe care mi l-au lasat la acea prima vederewinking

Răspuns utilizator avertizat
| Luori a răspuns:

Aparentele pot insela, insa instinctele mult mai rar.

Răspuns utilizator avertizat
| max_4494 a răspuns:

Ce intelegem prin aparente? Ce percepem noi prin cunoastere, simturi, fler sau ce vor unii sa percepem? Realitatea este mereu relativa, intelegerea ei fiind functie de,, n,, factori.

| Petronela a răspuns:

Uneori da, uneori nu

| Altu a răspuns:

Femeile, nu aparentele happy

| Blake1 a răspuns:

Hell yeah... absolut

| Rue a răspuns:

Oooh da, inseala...
De ce? Pentru ca dupa parerea mea creierul percepe pentru prima data un lucru/o persoana/ceva dupa cum i se pare lui mai favorabil. iar apoi abia dupa ce analizeaza acel ceva isi zice "stai ba ca ceva nu e bine, nu e chiar asa...". Si mai ales in legatura cu o persoana, aparentele inseala foarte mult... De asta zic eu sa nu judecam daca nu stim intreaga poveste si sa nu ne lasam pacaliti de chestile superficiale big grin. Intotdeauna o sa existe mai multe posibilitati de a vedea ceva si nu le putem percepe pe toate deodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Persoana care priveste prin aparente se lasa inselata din diverse motive.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Entotdeauna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da drept

| Byankaa66 a răspuns:

DA, de cele mai multe orihappy

| bluestar a răspuns:

Bine-nteles ca aparentele inseala in conditiile in care toti se ghideaza dupa principiul "prima impresie conteaza" si actioneaza in acest sens.

| enigel a răspuns:

De cele mai multe ori... da