| memoplusatent a întrebat:

Credeti ca cu tehnologia in viitor vom putea sterge memoria cuiva? Sau acest lucru e imposibil?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu cred.In cel mai rau scenariu memoria poate sa fie ascunsa, incuiata, dar nu stearsa.
Creierul uman este f complicat, cunoastem f putine despre el, in mome de fata nu se poate sa se stearga nimic.In viitor, orice este posibil, dar stii cum este, pana nu vezi, pana nu faci nu crezi laughing

Pierderea memoriei nu inseamna neaparat ca s-a sters acele informatii, inseamna ca nu mai ai acces la ele.

| VoidEternal a răspuns:

Se poate și acum. Cu orice obiect suficient de tare.

| Robert160 a răspuns:

Probabil. Anumite substanțe cauzează pierderi de memorie. La fel și anumite accidente sau boli.

| Alex00615 a răspuns:

E posibil și acum fără tehnologia aia, dar ar fi totuși înfricoșător să existe așa ceva