| Adrian a întrebat:

Credeti ca Einstein sau alte genii se simteau inconjurati de prosti? Au avut ei impresia ca, pur si simplu, vorbesc degeaba, ca nimeni nu e in stare sa priceapa ce predica?

10 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Geniile nu are preocupare pentru ceea ce se vede, stie si se intampla in imediata apropiere a lor ci cu ceea ce nu se vede si inca nu se stie. Tezele, descoperirile si teoriile lor sunt comunicate acelor oameni care pricep, nu acelora care predica la biserica si enoriasilor lor.

| Alphawolf a răspuns:

Au si geniile momente... Uite cateva citate semnate Einstein care iti raspund la intrebare intr-o oarecare masura:
"Până şi oamenii de ştiinţă din diverse ţări se poartă de parcă le-ar fi fost amputate creierele."
"Marile spirite întotdeauna au întâlnit opoziţii violente de la minţile mediocre"
"Nu sunt cuvinte mari, ci doar oameni mici."

| Parintele a răspuns:

Asa ma simt eu cand vad cat de incuiati sunt majoritatea adolescentilor de azi. Einstein nu predica.

| NoChanceForUs a răspuns:

„Universul si prostia sunt infinite, dar de primul mă îndoiesc."
Asta spune multe.

| NoChanceForUs a răspuns:

@Parintele: Da` de unde?! Ce îndruga nenea ăla acolo erau adevărate povești nemuritoare, lor li se păreau predici bisericești.

| WR104 a răspuns:

Einstein era inconjurat de oameni de stiinta exact ca el.Imi scapa numele acum dar avea un partener la fel de inteligent ca si el care a fost cel care a descoperit cum se putea crea bomba atomica cu ajutorul ecuatiei E=mc2 a lui Einstein

| DjTactumare a răspuns:

Tu cum te simti in prezenta unui geniu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate geniile au fost din caleafara de modesti caci nu erau adeptii figurilor de prost gust ci erau produsul unei munci uriase si deci erau concentrati pe calea asta si chiar mai mult ca oricine stiau ca prostia e relativa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Einstein stia sa se faca inteles la orice nivel de inteligenta.Tu crezi ca explicatiile date de el si le folosim noi azi, erau pentru inteligenti si genii?

| MrCernea a răspuns:

Asta cu siguranta se simteau mai presus ca altii la ce minti deosebite aveau! mai putin partea cu ascultatu avand in vedere ca era/u Era creier multa lume asculta.