| VicentiuBoss a întrebat:

Credeti ca extraterestrii ne-au vizitat in trecut si ca ne-au influentat intr-un fel viitorul?

Răspuns Câştigător
| Lizzu a răspuns:

Unii cred ca omul este mixtura dintre extraterestrii si maimute...
Nu stiu ce sa spun.

Alta teorie ar fi aceea ca extraterestri suntem noi, oamenii in viitor ..asa vom evolua, asa vom arata si vom folosi teleportarea si telepatia ca ceva natural.

Dupa cum spun unii, se pare ca ne-ar fi vizitat niste fiinte din spatiu pentru ca exista sculpturi, mici statuete si picturi ...de unde ar fi stiut acei primitivi cum arata un astronaut, nu? de unde ar fi stiut despre obiecte din viitor?

9 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Nu sunt sigur insa daca nu au facut-o inseamna ca am fost ai naibii de destepti sa avansam atat de repede, avem toate motivele sa fim narcisisti.

| RAY a răspuns:

Nu cred asta

| relian a răspuns:

Daca cumva au existat extraterestii aia sintem noi.Adica sintem urmasii lor.In rest sint povesti.Sa existe extraterestri si sa si fi intervenit pe planeta noastra este fals.Ar fi venit si acum sa intervina, sau near fi exterminate de tot.Gindestete la un lucru.Omul vrea sa mearga pe alta planeta da? Vrea sa gaseasca o alta planeta ce poate fi locuita.De ce? Asa sa mergem sai ajutampe aia daca exista acolo viata sau doar sa ne plimbam? Astea sint povesti.Cautam o alta planeta pentru ca avem nevoie de ea, avem nevoie de inca o alta casa pentru familia noastra numeroasa.Asta este motivul si nu ajutorul sau plimbarile, excursiile.Si daca sa vorbim ipotetic am descoperi o alta planeta locuibila si cu viata pe ea nitel mai slaba ca noi crezi ca neam duce sai ajutam? Ma cam indoiesc de asa ceva.Neam duce sa le dam in cap sa le luam casa si sa ne facem noi o casa noua.Deci orice extraterestru ar fi venit pe aici nu ar fi venit sa ne ajute. Daca near fi ajutat cumva am fi fost acum ceva mai evoluati, nu am fi poluat si distruge planeta asa cum o facem acum.Eu cred ca sintem urmasii unor locuitori ai alte planete care au ajuns pe aici si au gasit aceasta casa noua, avind in vedere probabil ca planeta lor a devenit nelocuibila sau poate a fost chiar distrusa cumva.Si uite asa unii dintre ei naufragiati prin spatiu ar fi ajuns aici si noi sintem urmasii lor.De aia nu exista nici o dovada cum aratau sau dovezi material alea navelor lor.Ei care au ajuns aiic nu au murit accidental asa cum mor unele animale si sint prinse in mlastini, sau mai stiu eu ce conditii ca sa gasim apoi tot accidental acele corpuri pastrate, conservate natural.Acei oameni au murit normal au fost ingropati sau arsi si asa au disparut toti cei initiali si au ramas copii lor, adica NOI. Iara viata ce o vedem astazi tot rezultatul muncii lor este.Ei au adus cu ei normal viata de pe planeta lor mama si au crescuto aici.Asa am face si noi daca ar fi sa se intimple ceva cu planeta Pamint.

| Exilee a răspuns:

Nu. E absurd.

| Maxim96 a răspuns:

Nuuuuuuu

| dragos38 a răspuns:

Daca si papa Ioan Paul al II-lea a recunoscut ca exista civilizatii mai avansate decat noi atunci in viitor apropiat sau mai indepartat vor exista si contacte intre civilizatia noastra si ceea extraterestra dar probabil inca nu suntem pregatiti pentru asa ceva

| schmoll a răspuns:

Extraterestri au venit pentru a ne ajuta sa evoluam din punct de vedere spiritual..omul nu se naste invatat, el poseda o materie cenusie vida pe care se poate stoca date..cineva a venit sa ne spuna...

| Fresh a răspuns:

Eu zic ca da happy