| costis a întrebat:

Credeti ca fenomenul zborului este posibil fara un proiectant, fara existenta anterioara a ideii de zbor intr-o minte?

6 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu stiu daca ai observat dar noi practic n-am facut decit sa descoperim natura prin niste legi deja existente.Principiul zborului controlabil mai greu decit aerul, s-a nascut odata cu prima pasare zburatoare.

| Inferno a răspuns (pentru harciog):

Iar elicopterul s-a nascut cu prima libelula zburatoare.

| mihaitaLGP a răspuns (pentru Inferno):

Interesant. laughing

| costis explică (pentru harciog):

Inteleg ca explici zborul prin "legile naturii". Epopeea zburatoarelor s-ar traduce cam asa : moleculele nu au mai fost multumite cu existenta lor in supa primordiala, asa incat s-au organizat, au evoluat si au zburat. Nu ti se pare ca le lipseste si vointa si intelectul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zborul nu este un fenomen si, sigur ca este posibil. Daca te referi la pasari, imbunatatirile au aparut in timp prin evolutie.

| IonutCiobanu a răspuns:

Eu stiu ca numai trei oameni au zburat pana acum:
1:Einstein
2:O fetita care levita in padure
3:Iisus Hristos
Poate or fi mai multi dar eu atat stiu si cred in fenomene paranormale si hipnotice