| dreamerrrrrrr a întrebat:

Cum credeti, care este importanta penelor pentru zbor?

10 răspunsuri:
| PosteXD a răspuns:

Rol pentru aerodinamica si rol terminc adica sa nu moasta de frig peacolo...

| PosteXD a răspuns:

Imi scuzi exprimarea de mai devreme Deci rorul penelor este de a acoperi corpul si de a pastra temperatura corpului la 43 de grade ca pasarile sa nu moara draq de frig si mai au rol aerodinmik facand freccarea cu aerul mai usoara pentru pasari de pentru a putea plana lejer

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

PONEIUL isi schimba parul, dar naravul ba.

| GenetiX a răspuns:

Indienii au pene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca penele "e" totul; chestia cu zburatul tine,cred eu,de ceea ce vrei sa faci in viata; de ex. cocosul; el s-a multumit sa ramana in curtea omului si sa calce gainile; intr-un fel e de inteles; cine n-ar vrea sa aiba parte de sex in fiecare zi,si cu partenere diferite; numai ca,mai tarziu, vine vremea cand aterizeaza(vorba-vine) in ceaun; probabil ca abia atunci incepe sa-si puna niste intrebari si sa-si dea seama ca nu el si-a trait viata, ci viata l-a trait pe el; nu? eu asa cred.

| Elianna a răspuns (pentru anonim_4396):

Mooaaamăă,ce l-ai ameţit pe om! Dar te distrezi, nu glumă!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Misto exemplul cu cocosul gigolo.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi frumos; bine,nu stiu daca e corect spus "gigolo" pentru ca,din ce-am vazut eu,o face din placere, si deci gainile nu cotizeaza in vreun fel; dar "asocierea" folosita de tine imi place; imi imaginez ca "taurul comunal" isi baga unghia in gat acum;(stiu, n-are unghii);

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca stam sa ne gindim bine, taurul comunal e mic copil pe linga cocos. Parerea mea ca a ar trebui sa ia cocosul la o bere si sa mai invete de la elwinking

| dreamerrrrrrr explică:

HO HO.de la tema cu importanta penelor pentru zbor, ati ajuns la indieni si nu mai stiu eu ce acolo.am intreb doar ca imi trebuie la biologie un eseu.si atit.