| AvalohAlyn a întrebat:

Credeți că se vor descoperi răspunsurile exacte,clare,precise,dovedite la răspunsurile existențiale ale omului?
De exemplu:Cum a apărut viața?
Cine o întreține?
Cum a apărut omul și încotro se îndreaptă,de unde vine etc.
Exista Dumnezeu sigur?
Ce se intampla după moarte?
Exista viață de dincolo?
Exista extratereștrii și civilizații inteligente pe alte planete?
Și lista poate continua.
Credeți că aceste întrebări vor rămâne un mister etern pentru omenire sau vom afla răspunsurile sigure și precise,dincolo de credinte si supoziții,ipoteze, odată și odată? Vom afla adevărul vreodată?

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Da la tot.

| Helper07 a răspuns:

Stiinta omului nu va demonstra niciodata aparitia vietii.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru Helper07):

Singura metoda de a afla cum a aparut viata e de a avea o masina a timpului, si aici sunt de acord cu curiosul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

1. Substante chimice potrivite intr-un mediu corespunzator.
2. Se auto-sustine
3.Prin evolutie, de la primate. Incotro se indreapta- nimeni nu poate stii- Comportamentul nostru este cel mai distructiv din regimul animalelor.
4.Intrebare irelevanta. Ceva ce nu se poate dovedi/nega Insa sa tinem cont ca in istoria omenirii Dumnezeu, este un zeu relativ nou -din punt de vedere cronologica a miturilor
5. Nimic, incetezi sa mai existi.
6. Nu
7. Statisticile exclud inexistenta vietii pe alte planete, insa cat despre viata inteligenta - nu avem tehnologia, datele necesare pentru a confirma acest lucru.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu la tot al tau.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Felicitări pentru cel bun răspuns. Excepție primul nu știm cum a apărut viața, e abiogeneza sau panspermia.