| Damon_8513 a întrebat:

Credeti in Dumnezeu? De ce?

36 răspunsuri:
| Scarlett_2449 a răspuns:

straight face Citind raspunsurile de mai jos, mi-am dat seama cati idioti exista in lumea asta. Va rog sa ma scuzati, dar pe aceasta tema, nu ma pot abtine.
Nu am sa va dau raspuns, voua, decat: DA cred. Nu numai cred, sunt sigura de existenta lui. Mi-e frica de El si numai de El. Il iubesc, ascult si ma rusinez cand fac vreun pacat. Cum puteti sa fiti atat de nerecunoscatori tocmai Celui care va creeat. Ma gandesc mereu: Doamne, cum pot sa nu te iubesc daca mi-ai dat cea mai mare dovada de iubire existenta, si anume: faptul ca exist, faptul ca m-ai creeat?

| tybyshor4u a răspuns:

Daca as crede in Dumnezeu si El nu ar exista, nu as avea nimic de pierdut. Dar daca ar exista si eu nu as crede in El? happy

| picolini a răspuns:

Hai sa iti spun o vorba foarte adevarata: ''Daca crezi in Dumnezeu si el nu exista, nu ai pierdut nimic. Daca nu crezi in Dumnezeu si el exista, ai pierdut totul.'' Acesta este purul adevar

| carminaburana43 a răspuns:

Cred.Petru ca mi-a dovedit-o cu prisos in viata mea.Am fost destule ori la pamint si mereu mi-a oferit cea mai buna solutie posibila de a ma ridica din greutati.Am avut vreo trei ani in viata mea cind am fost intoarsa de la credinta.Dar am reusit cu ajutorul lui si numai al lui unde oamenii nu mai putea face nimic el m-a ajutat.Sunt fericita caci mi-au disparut toate indoielile stiu ca exista si ca nu ma va lasa niciodata cit voi trai.

| NuExist a răspuns:

NU cred pentru ca NU cred.