| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in hipnoza si efectele ei? Dar in cele in care au aparut amintiri din vieti anterioare? daca ati fi trecut prin asta ati fi tentati sa mergeti sa vedeti urmasii celor cu care ati avut de-a face?

Răspuns Câştigător
| trolololo a răspuns:

Hipnoza e ceva real însă nu cum e prezentata la televizor (gen ești o găina și fa un ou, sau ești un porc și mănâncă rahat) Nu toți oamenii pot fi hipnotizați și trebuie sa te lași hipnotizat.

"‎Hipnoza este o stare intermediară între starea de veghe și cea de somn, mai exact, stare prin care trecem în fiecare seară înainte de a adormi și care nu durează decât câteva clipe"

39 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns:

Nu e adevarata.

| IMC90 a răspuns:

Da, cred in asa ceva si este lucru demonstrat.

Cel mai simplu mijloc de hipnoza il folosesc televiziunile. Ai sa vezi ca, daca stai sa te uiti la televizor, cumperi produsele alea din reclama involuntar, cand le vezi pe raft la super/hypermarket.

Apoi, este hipnoza care o folosesc companiile cu sisteme piramidale, gen Amway sau Lyoness, unde te indoctrineaza cu niste teorii dar ti le zice asa incat tu sa ai impresia ca le-ai gandit singur, si chiar esti convins ca asa e, la randul tau urmand sa indoctrinezi pe altii

Si, exemplu suprem.
Cunosc o persoana care era dependenta de etnobotanice, mai exact tragea prafuri pe nas. E, alea inainte sa le tragi trebuie sa faci liniute, ca la cocaina. Parintii lui l-au dus la psihiatrie, la spitalu 9 (pe langa Arsenie Bagdazar) si aia l-au hipnotizat. Acum, cand vede o liniuta (nu conteaza ca e de zahar, de sare, de cocaina sau de etonobotanica, o imprastie repede cu mana si se panicheaza rolling on the floor )

Deci da, hipnoza este un mijloc terapeutic cunoscut si da, la un nivel mai mic se foloseste pentru manipulare. Voi credeti ca e ca-n filmele alea, de ti se invart ochii si adormi? E cat se poate de reala, creierul are abilitatea de a percepe si a stoca in subocnstient toate mesajele subliminale.

| anonim_4396 explică (pentru IMC90):

Woooowww, misto cu baiatul cu liniutele. Si eu cred ca poti sa-l razgandesti prin hipnoza de vreo obsesie, fobie, viciu, boala psihica etc. Imi pllace creierul. M-as juca toata ziua cu el daca as putea. Asa ma limitez doar la imaginatie amuzanta.

| TychoB a răspuns:

Trolololo a raspuns corect. Ar trebui sa il intrebi pe el mai multe. Simturile ne inseala tot timpul, avem sute de amintiri false si nu avem nici o dovada sa credem in vieti anterioare.

| eandopuncttk a răspuns:

Ce-ti mai plac "filmele"...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciudata postare. Adica... ia-ma draga punctual, ca nu stiu ce si cum happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hahaah! am discutat azi cu un prieten pe chestia asta si mi-a zis ca se fac hipnoze ca sa scapi de fobii spre exemplu. doar ca prin hipnoza au descoperit ca fobiile provin dintr-o alta viata si de-acolo am deviat."daca ai afla despre o viata trecuta ai fi tentat sa mergi sa-i vezi/cunosti pe cei cu care ai avut de-a face?". eu una cred ca as fi mai mult decat tentanta, m-as urca acum in avion sa vad ce s-a ales de cei din familia mea, prieteni etc. cu toate ca ar fi o decizie rea...cine te crede si cati din cei care te cred ar ramane neinfluentati. poate de asta nu avem capacitatea sa ne amintim tot ce e legat de spiritul nostru. cine stie?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Din pdv-ul meu, cine traieste in trecut are mai mult decat o fobie. Este deja mort!
P.P. De exemplu, cui nu-i plac plaianjenii... sa-i manance!winking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hahaah! hahaha! mie nu-mi plac paienjenii. sunt arahnofoba. hahhaha! ce m-ai nimerit. hai ca merg sa -mi iau furculita sa merg la vanatoare de paienjeni big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

... tu-ti ceaiu' tau! Stiam eu ca totusi te pune cineva/ceva la respect!winking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oho, stii cum ma retrag in coltul meu si stau cuminte acolo pana-si face paianjenul treaba?! ce ma enerveaza cel mai tare ca mi se face pielea de gaina. e asa enervant. eu ii dau cu o matura-n cap pana la urma, dar senzatia aia tot o am. brrrrrrr!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

El, atat de minuscul, iar tu... atat de (ce dracului sa scriu, sa nu para ca te fac grasana?) macro? big grin Sa nu-ti fie frica de el, faino! Doar el te pazeste de mustele suparatoare, si de tantarii aia atat de enervantiwinking

| harciog a răspuns (pentru anonim_4396):

Ceva palinca se poate obtine prin acest procedeu?

| anonim_4396 explică (pentru harciog):

Ssssst! Ne aud user-ii carora le place trasul la masea, dar nu recunosc nici de-ai dracu'! laughing
P.P. Provizia este pe sfarsite, au dat ghioceii. De "rezerva de stat" ma ating doar la ocazii exceptionalewinking

| harciog a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma n-auzi, sa-mi zici cind ai o ocazie din asta ca vreau sa fiu linga tine sa te sprijin in timp ce eu ma tin de gard ca orice om.

| anonim_4396 explică (pentru harciog):

Numa' maine nu-i poimaine! Gasim noi timp sa "filozofam"winking Mi-ar placea sa o facem pe terenul meu, sa vezi si tu ce "neprimitori" sunt ardeleniiwinking Apoi, sa ma "contrazici" pe terenul tau. E greu Harule, sunt mereu plecat cu munca. Gasim noi o solutie.

| anonim_4396 explică (pentru harciog):

Numa' maine nu-i poimaine! Gasim noi timp sa "filozofam"winking Mi-ar placea sa o facem pe terenul meu, sa vezi si tu ce "neprimitori" sunt ardeleniiwinking Apoi, sa ma "contrazici" pe terenul tau. E greu Harule, sunt mereu plecat cu munca. Gasim noi o solutie.
P.P. Sa-l luam si pe dracu' ala de Hombre, ca prea se potriveste profilului, chiar daca nu recunoaste public laughing

| anonim_4396 explică (pentru harciog):

I-auzi! Merge la o bauta de se rupe brazda-n 16!
http://www.youtube.com/watch?v=sHX59T4gXkw

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai crocodililor ma simt ofensat sa-mi spuneti ca nu-mi place spritul.
http://www.youtube.com/watch?v=VA8Bir3kdSQ

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Sefu' sa stiti ca eu i-am sugerat in postarea de mai sus lui Harciog, ca-i musai sa intram "in biblioteca" toti 3winking Cu respect, al dvs gestionar de replici pe TPU.
Semnat, Dorin. Zis (tot de catre el) si Kronstadt!winking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ha ha ha! Pai m-am chinuit sa-mi impun. Acum am ajuns la performanta sa iau matura direct daca n-am vreun spray la indemana, dar tot ma infoi toata la bietul paianjen big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Las-o dracului de matura si insoteste-ne! Pe mine, Har si Hombre big grin Poate scapi de fobie. Bineinteles, dragutul tau este mai mult decat binevenit! Ca doar n-o sta acasawinking

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Bine mai zice Maria asta happy... nu ma bag in discutia voastra ca sunteti alcolizati si iarma trezesc in jacuzzi big grin.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Uite, vecinii mei din Sibiu iti canta ceva usurel, sa nu te sperii;)
http://www.youtube.com/watch?v=WtTD8o0DkWo
P.P. Unde mama dracului o fi umbland diavolita de MidnightLady? Ca mi-e dor de ea...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asa mai merge. Doar daca nu vreti sa ne bagati pe amandoi in jacuzzi big grin.

P.S. cu cea mai mare placere la o sesiune de shoturi big grin. Dupa 3 shoturi pariu ca ma apuc sa ma joc cu paianjenii happy

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca tovarasa diavolita Midnight Lady si-a facut aparitia de curand pe site. S-o strigam- Unde esti tovarasaaaaa?

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Acu' daca te trezesti in jacuzzi esti bine venita ca doar nu o sa luam la goana musafirii, suntem manierati de mici copii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hai sa-ti dau si eu de la moldova :).
http://www.youtube.com/watch?v=bzgB1P5MVTQ&feature=youtube_gdata_player
P.S. dracusor impielitat, deja unul de palinca peste cap din cauza ta:)

| MidnightLady a răspuns (pentru Hombre):

Amu am venit de la partid, tovarasu'.

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Hahaha! Ce dragut esti tu! Bun de pus pe rana. ca tot suntem la categorie: daca n-ar fi oameni rrai, ar exista oameni buni de pus pe rana? ca doar e echilibru.
Noroc cu slana aia de toplita ca de nu ma lua asta de cap...

| anonim_4396 explică (pentru MidnightLady):

Doamna midnight, baietii astia or terminat palinca si-au plecat la colindat. Dar eu mai am una pitita si pentru matale. Si cu slana de toplita te cinstesc asa cum se cuvine happy.

| MidnightLady a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai, multumesc, doamna. Puteti s-o mai tineti pitita inca vreo doua zile, sa gat si eu antibioticele astea? happy

| anonim_4396 explică (pentru harciog):

Incercam o sesiune maine. Mai am o sticla pitita pe undeva pentru doamna midnight. Hai sa vedem daca functioneaza. Eh, ce zic eu acolo, ti-o dau de bunavoie happy.

| harciog a răspuns (pentru anonim_4396):

Inca cineva care "mi-o da"mumai din gura.Multumesc doamna, m-am scos dar haideti sa-i lasam pe astia bolnavi, mai ales pe cei care iau antibiotice.Macar o perioada, sa nu recideveze boala.

| Gabryel98 a răspuns:

Nu cred in hipnoza si nici in efectele eilaughing

| Elena1994 a răspuns:

NU cred in asa ceva.happy

| ŞerbetdeLămâie a răspuns:

Pe mine ma hipnotizeaza reclamele de pe TPU. Si chiar are efecte. Dau mai des pe la Mc si KFC. Restul intrebarii tale e felul 14 pentru mine.

| artjoyhypnosis a răspuns:

Poti viziona 2 sedinte demonstrative de regresii vieti anterioare:

https://www.youtube.com/watch?v=RzQPb81lN1I

https://www.youtube.com/watch?v=qOutqJ2T7KY

De asemenea. poti citi articolul explicativ despre vietile anterioare:
http://artjoyhypnosis.blogspot.ro/......e-mit.html

Daca te intereseaza sa experimentezi vietile anterioare poti urma cursul online "Explorarea vietilor anteriorare prin regresia hipnotica" :

http://www.artjoylife.com/curs-regresie-vieti-anterioare-online/