| jaya a întrebat:

Credeti in Karma?

11 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Nu.

| psiholoaga a răspuns:

Nu.

| juniper a răspuns:

Pai Karma este un fel de... nu pot spune exact, dar faci un lucru bun vei avea parte numai de bine, faci un lucru rau, se va intoarce la tine.Deci orice faci bun sau rau se intoarce la tine sau impotriva ta.

| kh1ss a răspuns:

Da

| N538961518 a răspuns:

Da pai este o chestie logica...

| Selena a răspuns:

Da!

| alina_8976 a răspuns:

Am trait-o pe pielea mea de fiecare data. de acum, cand cineva ma raneste, stiu sigur ca se va intoarce "cu coada intre picioare" happy. dar, de asemenea, cand fac rau, sau dezamagesc anumite persoane, imi dau seama ca se va intoarce si la mine.

| alina_8976 a răspuns:

Dar asta nu e neaparat ca daca vei face bine, vei avea numai bine. avem nevoie de greutati in viata, de probleme, pentru ca altfel nu putem evolua din punct de vedere spiritual.

| nicoleta_7357 a răspuns:

DACA ACEASTA KARMA S-R RASPANDI SI IN TARILE EUROPENE IN PROCENT DE 50% MACAR, SI AR DA REZULTATE, ATUNCI POATE CA DA.

| cosmingg a răspuns:

Da. Karma este mecanismul de pedepsire a universului (justitia cosmica). Care lucreaza sub principiul : faci lucruri rele, lucruri rele ti se vor intampla. Unii considera Karma ca fiind o simpla coincidenta la "ghinion" sau spun ca e denumirea stiintifica a fricii de Dumnezeu

| stressymako a răspuns:

In kharma si dharma forever...

Întrebări similare