| grigor3 a întrebat:

Ce este karma? si credeti in ea?

4 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

1. (În hinduism și religii orientale, jainism, budism) Forță impersonală care cântărește toate faptele în decursul vieții și care determină, în ciclul de transmigrare a sufletelor, calitatea vieții următoare.
In traducere libera cu moneda care platesti cu aia o sa ti se plateasca, uneori trebuie sa mai crezi in karma happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Karma este pe scurt : ce dai aia primești.
De exemplu: dacă iei la bătaie un copil pe stradă, în următoarele incarnări ți se va întâmpla și ție când ești copil să te bată unul pe stradă degeaba, așa cum ai făcut și tu, sau propriul tău copil să ia bătaie, etc.
și da, eu cred în reîncarnare.

| T2LS a răspuns:

Un alt SF inventat de oameni.

| grigor3 explică:

Apropo aare legatura cu reincarnarea karma?