| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti in legea atractiei si in ceea ce este prezentat in seria "The Secret"(Rhonda Byrne)?
Exista aceasta lege a atractiei?
Poti sa iti schimbi viata in bine prin intermediul ei, asa cum spune autoarea si ceilalti experti din carti si film?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Da exista legea atractiei si e cat se poate de adevarat ca atragem in viata noastra ceea ce gandim in cea mai mare parte a timpului. De exemplu daca ne gandim tot timpul la cat de ghinionisti suntem ca ni se intampla mereu numai lucruri negative sau ca cei din jur ne vor raul atunci toate acestea se vor reflecta fidel in realitate. Invers daca ne straduim sa intretinem ganduri pozitive si sa avem o atitudine mai optimista vom observa ca viata ni se va schimba in bine. Rhonda Byrne s-a inspirat dintr un fapt real cand a scris cartea si nu e singura autoare de carti motivationale de acest gen, ci sunt numerosi cei care asa zisul secret le-a schimbat viata.