| anonimus33 a întrebat:

Credeti in religie?

Răspuns Câştigător
| anyia a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin "religie". Daca te referi la Dumnezeu, atunci consider ca ar trebui sa cred dar daca te referi la a practica ceea ce inseamna pentru unii "a avea o religie", las-o balta. Poti fi crestin si fara sa ai o religie propriu zisa, nu vezi ca toata lumea in ziua de azi se tampeste din cauza a mai multor religii care nu fac altceva decat sa duca la conflicte. Nu sunt atee dar prefer sa facem ceva ce credem ca e bine, nu ceea ce fac ceilalti.

16 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nu cred. Georgianalaughing intrebarea laughing estelaughing dacalaughing crezilaughing inlaughing religielaughing ci laughing nulaughingdacalaughingla-ilaughinggasitlaughing pelaughing Dumnezeu rolling on the floor

| EmaS a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu.Religii sunt multe,dar Dumnezeu nu ne va intreba din ce religie am facut parte, ci ce am facut, cum am trait.

| miradoniz a răspuns:

hee hee religia e importantahee hee nu am acceptat mereu asta, dar acum am înțeles ca a crede în Dumnezeu te aduce mai devreme sau mai târziu la a-L cautahee hee nu ca L-ai găsi neapărat la biserica, dar ți se mai ostoiește dorulhee hee

| Polaris a răspuns:

Să cred în ceea ce a ucis milioane de oameni, a îndoctrinat şi mai multe milioane de oameni, a condus minţile de-a lungul evoluţiei noastre până la punctul în care nu mai evoluăm deloc? Neah.

| MajorAsshole a răspuns:

Cred in mine, imi e de ajuns. Nu exista ceva ce lumea numeste "Dumnezeu". In opinia mea, credinciosii sunt niste naivi, niste creduli, niste copii mari, niste... nici nu mai stiu ce sa mai zic. Imi e mila de toti credinciosii, pentru ca traiesc in minciuna.

| AdelinaC a răspuns:

In religie da, adica in Dumnezeu, insa in popi nu.

| JusTMeEmmY a răspuns:

Nu,cred ca intr-o zi Romania va fi o tara civilizata!

| Iisusa a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in religie.Cred doar in dragostea lui Dumnezeu si asta e de ajuns.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| chelie91ptm a răspuns:

Da , normal .

| logatcamembru a răspuns:

Da pup love strucklove strucklove struck

| Robert5678 a răspuns:

Depinde,Finta care ne-a creat si care ne supravegheaza exista, dar nu e dumnezeul cu care biserica ne minte si ne controleaza...

| hello123 a răspuns:

Cred si nu prea.mie de obicei imi trebuie o dovada clara ca exista ceva, dar in cazul acesta nu am nevoie de dovada pentru ca stiu ca nu prea au cum sa apara.dar undeva in interiorul meu cred in religie asa cum se cuvine

| nenhum a răspuns:

Desigur ca da

| MonikXMonik a răspuns:

Eu cred in religia catolicabig grin

Întrebări similare