| bob1979 a întrebat:

Ce credeti despre religie ?

12 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Religia este manifestarea exterioara a ceea ce crezi tu in interiorul tau, sa te ti pe tine insuti neantinat in lume asta.

| Dumnezău a răspuns:

O chestie ce trebuie abolita.Controleaza,prosteste,si este unul din cele mai nocive elemente pentru specia noastra. Daca am scapa de acest flagel,am observa un efect benefic imediat,religia e mana in mana cu prostia,hotia,razboiul, si oamenii ce nu pot sa gandeasca pentru ei, si este o forma de involutie mentala.

| Woodenpints91 a răspuns:

O unealtă de manipulare în masă, ce-i face pe oameni să fie mai uşor de prostit şi de ţinut în frâu.

| aliceinchains a răspuns:

O modalitate de a tine oamenii "in frau", de a-i manipula, de a-i face sa creada ca nu sunt singuri si ca cineva ii vegheaza din cer si are grija de ei, cand ei sunt prea prosti sa o faca. Cand au o problema, apeleaza la dzau, in zadar, pentru ca daca nu faci nimic sa-ti rezolvi problema, nici c-o sa se intample ceva.

| Holocaust a răspuns:

Oamenilor le-ar fi fost mai bine fără ea.Nu face decât să-i prostească, să-i manipuleze şi să se joace cu minţile lor.Să nu mai zic că îndoctrinarea începe de mic, cât încă nu ştii să-ţi foloseşti masa neuronală şi crezi orice basm ţi se spune.Majoritatea oamenilor au devenit nişte marionete datorită ei... Zici că-i un joc de şah.

| Polaris a răspuns:

Bicicletă pentru pești - ar părea badass să vezi un pește ciclist, dar branhiile au ceva de spus în legătură cu asta.

| ateu123 a răspuns:

Ca este o buna unelta pentru a manipula omul

| Gorath a răspuns:

Ceva ce-i face pe oameni să nu mai gândească,să nu mai fie în stare să-şi trăiască viaţa pe principiile proprii,ci pe citate penibile din biblie, mai pe scurt o chestie care-i îndoctrineză pe oameni atât de tare, încât şi-ar da şi viaţa pe zeul lor.

| Analy a răspuns:

Ca nu poti trai fara ea.

| Element25 a răspuns:

Ma depasesc intrebarile despre religie!

| Horatiu_Marcu_1974 a răspuns:

O inventie pentru manipularea maselor prost sau deloc informate