| YourDailyApple a întrebat:

Credeti in spiritul sarbatorilor?

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Daca spiritul sarbatorilor inseamna stomacuri avide de carne de porc, plase pline de 'cadouri' date sau primite din interes, hipermarketuri pline in seara de ajun, chefuri si betii in noapte Sfanta de Craciun... nu atunci nu cred in asa ceva.

Daca insa aceste sarbatori inseamna cateva momente de pace si liniste, de respect reciproc, marinimie, generozitate si blandete, atunci da, cred cu toata inima. Eu tind spre a doua varianta.

21 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu-mi place. Da' îl observ la alţii, inclusiv ăia care vin şi-mi bat la uşă şi mă deranjează.

| AvalohAlyn a răspuns:

Spiritul sarbatorilor e superb.Ne face sa simtim emotie, bucurie, iubire.Ne face sa ne adunam multi, sa ne imbratisam, sa ne spunem o vorba buna.Cred in Nasterea Domnului de acum 2 mii si ceva de ani... iar colindele si toata ''zarva'' de Craciun imi aduce bucurie si emotie.

| DorelSudoru a răspuns:

happyNU Pt cain ziua de azi nu mai este sau nul mai vad eu.

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Desigur! Si asta pentru ca il pot atinge, il pot vedea, il pot auzi. Sta burtos pe fotoliu, bea bere si se uita pe PRO la Maruta.

| nodeerskulls a răspuns:

Nu stiu daca mai cred in el sau nu, de cand comercialismul l-a violat si l-a lasat juma' mort, nu prea mai ai baza in el.

| muzicalBoX a răspuns:

Da

| darrio2007 a răspuns:

Da.Foarte mult.

| ileanaadrianastan a răspuns:

Spiritul sarbatorilor e-n fiecare dintre noi. Numai de noi depinde cat de fericiti sau nefericti suntem.

| Kiko a răspuns:

Da normal, deoarece spiritul sarbatorilor ( pentru mine cel putin) ne-a adus pe toti impreuna ( matusa-mea a venit din Italia in Romania, eu din alt oras in orasul meu natal etc) si a fost bine sa ne revedem, sa auzim colindatori si sa le dam ceva de craciun sa stim ca am facut un copil sau mai multi fericiti.
Si nu cred ca cineva nu crede in spiritul sarbatorilor. In plus asta nu e ceva de crezut ci de simtit.

| PumpkinPie a răspuns:

Salut!
Eu cred că am putea să ne petrecem timpul cu cei dragi în orice alte zile ale anului, cred că ar trebui să fim întotdeauna buni şi nu numai de sărbători, cred că putem dărui în orice circumstanţă şi cred că mesele pline de sărbători nu demonstrează decât că unii mănâncă la fel ca nişte porci numai în anumite perioade. Cred în spiritul sărbătorilor, pentru că sărbătoare poate fi în fiecare zi.
Numai bine!
Pumpkin Pie

| GoguStrigoi a răspuns:

Da normal!

| ella_6981 a răspuns:

Craciunul e sarbatoarea mea preferata. spritul Craciunului ma cuprinde de cum intram in luna decembrie.ador colindele si faptul ca de Craciun totul e frumos si linistit

| Anonime a răspuns:

Da, este cea mai minunata perioada a anului!love struck

| Iasmiine a răspuns:

Da ca vine si ma bantuie.

| ?aby a răspuns:

Da, desigurhee hee. Partea cu Mos Craciun, o stiam de la 7 ani. Daca te referi ca inca mai cred in Mos Craciun, Nu.

| sunset a răspuns:

Da cred, doar in spirit, nu si in povesti.
Sunt putine lucruri care ne-au mai ramas de crezut, nu?

| TheDevilIsHere a răspuns:

Adica? Cum sa crezi in elbig grin ...adika exista.

Spiritul...nu mos craciuntongue

Spiritul sarbatorilor e prertutindeni ...parerea mea.big grin

| DreamingAloud a răspuns:

Daaa

| mada00madalyna a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Believe in what Enya says about Christmas spirit!

http://www.youtube.com/watch?v=D__kV5CrU4k

| musicismylife_3031 a răspuns:

Salut nu stiu ce sa zic e grea intrebarea eu find ateu ce pot spune