| Andre7ea a întrebat:

Ce inseamna pentru voi spiritul Craciunului, spiritul sarbatorilor de iarna?

Răspuns Câştigător
| SunnyLady a răspuns:

Inseamna o perioada de pace in care incercam sa fim mai buni si sa dam ce avem mai bun din noi.Sa-i ajutam pe cei din jur fara a astepta nimin in schimb, sa iertam fara sa tinem manie, sa uitam fara sa privim in urma si cel mai important sa zambim. Un zambet sincer poate topi si cel mai inghetat suflet.E Craciun. Daruieste. Dar nu uita fa-o cu toata inima si cu tot sufletul tau. Pune-te macar 10 minute pe locul 2 si ajuta-l pe cel ce sufera asa cum poti, macar cu o vorba buna! Vei primi inapoi inzecit.Pastreaza vechiile traditii, sunt mirifice, impodibitul bradului, mirosul lui deosebit, parfumul de cozonaci proaspat scos din cuptor, bucuria colindatorilor ce-ti bat la usa si geamul aburind prin care privesti neajutoratii fulgi de nea.Aceste lucruri marunte au fost inlocuite cu bradul artificial prajiturile cumparate si de ce sa mai deschizi la colindatori ca si asa vor doar bani, asa ca ne petrem seara de craciun doar cu o masa bogata si un suflet sarac...Macar tu, NU uita si bucura-te!

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E cea mai frumoasa sarbatoare de peste an si inseamna mult nici nu ma pot exprima in cuvinte

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Pai Craciunul pentru mine este o sarbatoare superba. Spiritul Craciunului il simt deja de la primii flugi de nea care coboara incet spre pamant, de la colindele pe care le cantam, reclamele cu sarbatori.Deci Craciunul ma face sa ma simt bine, sa fiu fericita, plus ca de Craciun poti fi alaturi de toti cei dragi.
Ador Craciunul!
*-*

| Izomer a răspuns:

Hmm thinking
Oare ar fi doar cadouri?

Pentru mine, Craciunul e un sentiment... nu stiu thinking nu pot sa ma exprim.
Cred ca toti al avem.
Atunci cand impodobim bradul, atunci cand in casa, auzi focu trosnind, cand afara ninge iar tu esti in casa la caldut, atunci cand astepti sa vina colindatorii, deci... e ceva de nedescris! Cea mai frumoasa perioada a anului, e Craciunul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inseamna nimic, e doar o perioada in care ma amuz cum niste oameni tin post ca se dau mari credinciosi si dupa se infig in sunca, toba si asa mai departe si dupa ajung la spital day dreaming.

| WhatMeanLove a răspuns:

Sa daruiest, sa ma simt bine de cea mai frumoasa sarbatoare.

| Ƨirenia a răspuns:

Drinking and eating.

| danceisme a răspuns:

Buna! Pentru mine inseamna bunatatea, generozitatea si bucuria de a fi alaturi de familia ta si de cei apropiati. Sper ca te-am ajutat!wave

| LolyKissYou a răspuns:

ADOOOORRR Craciunul. happy Parca toata lumea e mai buna, sau incearca sa fie laughing. Vin sarbatorile, colindatul cu clasabig grin cadourile happy fericire, entuziasm, iubire, daruire de ce e mai bun din noi.

| Livia84tm a răspuns:

Pentru mine inseamna momente cu toata familia, bucurii (cadouri :p ), SARMALEEE (nu ca nu le-am putea papa si in alte zile dar atunci parca sunt mai gustoase happy ), sanius sau sky m etc.

| aleeks a răspuns:

Spiritul sarbatorilor...hmm, pentru mine spiritul sarbatorilor inseamna senzatia aia cand ti se face piele de gaina si nu stii de ce, senzatia aia dinainte de cadouri si bucuria unor momente "magice"