| ducu1991 a întrebat:

Credetii ca exista viata pe alta planeta?

Răspuns Câştigător
| tudorr a răspuns:

Da, asa cum ne intrebam noi daca exista viata pe alte planete, asa se pot intreba si cei care sunt pe alte planete.Deci cred ca exista.

73 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Da mai mult ca sigur exista. sunt cateva presupunei ca ar fi viata pe
Gliese 581 c, Gliese 581 d si OGLE-2005-BLG-390Lb primele doua in constelatia libra ultima in scorpius daca vrei mai multe detalii ma anunti

| RaR a răspuns:

Putin dar nu se stie niciodata

| anna7_4794 a răspuns:

De ce am fi noi singurii din Univers? Nu cred ca arata ca noi dar nici nu cred ca au pielea verde crud, 3 ochi si 12 picioare.

| *swper* a răspuns:

Sincer eu cred ca da happy... Universul e nesfarsitwinking

| Naspa6969 a răspuns:

Nu stiu. Daca tu crezi atunci bv laughing

| Puffy_1082 a răspuns:

Ador astronomia de cand eram mica.si am o legatura cu ea.inca nu stiu care e aceea...eu cred ca exista...si mai cred ca in curand se va descoperi ceva concret.pentru ca gandti-va putin.la cat de repede avanseaza stiinta vor putea face cercetari amanuntite.si un alt indiciu ar fi ca acum cateva saptamani a dat la tv ca au gasit vegetatie pe o alta planeta.happy

| Alfur a răspuns:

Fireste ca exista!

| LiaLiuta a răspuns:

NU! Suntem singuri.

| M.madallina a răspuns:

Nu,nu cred

| Elle a răspuns:

Eu deja m-am imprietenit cu un extraterestru.Am fost cu Smiley pe Marte laughing

| anonim20155 a răspuns:

Da, desigur daca urmaresti acea emisiune la National TV, parca ai sa vezi ca exista.
Nu suntem singuri in Univers si nici in Galaxie.

| max_3105 a răspuns:

Nu mi bat capul cu probleme de astea
cu sau fara extraterstreii in Romania e tot criza, in septembrie incep scoala si mama tot clatite imi da maine la micul dejunhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma eu nu stiu daca exista viata pe alta planeta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce, tu n-ai auzit ca Smiley a fost pe Marte?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi romanii, dupa 90' in coace am dus emgirarea la extrem, cred ca exista viata pe alte planete si merita sa o incercamhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca exista, dar imi doresc sa devina o planeta populata cu semidocti, semianalfabeti si inculti! Planeta o vom numi Semidoctia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Alphawolf, mi-e teama ca invers trebuia pusa intrebarea: Daca cu semidoctii, semianalfabetii si incultii de pe aceasta planeta va fi populata planeta "Semidoctia", cine va mai conduce tara asta si altele?hee hee
Esti convins ca exista o dispunere a fortei de munca pe criterii juste si de competenta?
Tinere ducu1991, te rog, editeaza naiba intrebarea si sterge i-ul ala in plus de la "credetii", ca ma apuca nevroza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca e imposibil ca in tot universul acesta sa fim singurele vietuitoare. Deci raspunsul meu final este DA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca e imposibil ca in tot universul acesta sa fim singurele vietuitoare. Deci raspunsul meu final este DA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca e imposibil ca in tot universul acesta sa fim singurele vietuitoare. Deci raspunsul meu final este DA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Floatilla@ Daca sunt miliarde de sisteme solare nu au cum sa fie galaxia noastra, ai vrut sa spui in Univers poate, Galaxia noastra coprinde Marte Mercur Marte Neptun Jupiter Saturn Pluto Uranus Venus, Luna si Soarele si Pamantul desigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista viata pe alta planeta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta exista. dar nu se stie su ce forma, adica esxtraterestri nu sunt verzi cu cornite, ei pot fii si niste simple bacterii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt sigura dar cred ca dawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu as crede asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista viata pe alte planete, forme mici pe toate planetele in afara de cele doua Mercur si Venus, ca sunt foarte aproape de Soare spun cercetatorii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E aproape imposibil ca noi sa fim singurii in tot universul...

| AddaXD a răspuns:

Inca nu s-a dovedit si sigur nu vom afla... Dar ar trebui sa existe. Oricum pentru ei noi suntem extraterestrii.

| Daiana_1431 a răspuns:

Da. este imposibil sa fim singuri. Parerea mea happy