| diavolita_4468 a întrebat:

Voi credetii ca exista dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| UniversaLove a răspuns:

Salutare
~*~Stefania ''Dumnezeu'' este TOT CE EXISTA in TOT si in TOATE este SPIRIT. energia spirituala care interconecteaza TOT ce EXISTA. ORICE Exista este in acest SPIRIT in aceasta CONSTIINTA UNIVERSALA nimic in afara sa.NU este persoana ci ENERGIE SPIRITUALA/ENERGIA IUBIRII PURE UNIVERSALE. ORICE Fiinta orice SUFLET este o scanteie din aceasta torta eterna.Ce spun religiile nu fac altceva decat sa catalogheze sa eticheteze ceva ce nu poate fi etichetat... poti da chip,forma,nume, varsta VANTULUI? sigur ca nu, asa si cu aceasta ENERGIE SPIRITUALA...Religiile au dus la pierirea la milioane de oameni prin razboaie si discriminari.''Dumnezeu''nu este reprezentat de cruci,icoane,biserci(''casa domnului''),biblii sau preoti.Obiecte,imagini,forme,culori,sunete,emotii,ganduri,idei,fapte sunt energie si creeaza(reflecta) realitatea. ORICE fapta si gand va revenii inapoi,ca un bumerang,este una din Legile Universale, Legea Cauzei si Efect si Efectul in Cauza.Un om pur rational este manipulat de sistemele de credinta dar un om care SIMTE STIE ca TOTUL are un scop si NIMIC NU este INTAMPLATOR ca TOTUL este interconectat prin ENERGIE SPIRITUALA este un om care traieste CONSTIENT si este responsabil de ceea ce gandeste si de faptele sale de viata sa si ca in acest mod creezi realitatea.Un om CONSTIENT SIMTE si STIE ca nu a venit nici un ''dumnezeu'' intrupat pe aceasta planeta caci ''dumnezeu'' nu este persoana. Iisus a fost un maestru spiritual, un invatator cosmic un lucrator cu si in lumina asa cum au fost si sunt inca multi veniti pe aceasta planeta pentru. a trezi pamantenii orbi si surzi.Multa Lumina si Iubire iti Doresc~*~

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru mine există!
Pa, pa.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

@stefania dragă, tace @Marioara și începi tu și viceversa?

| Marcela a răspuns:

Normal ca exista, daca El nu ar exista nu ai fi existat nici tu!

| Matilde_7899 a răspuns:

DA! Biblia ne spune ca exista! Toata creatia dovedeste acest lucru!

| sexygirl_3989 a răspuns:

U asa de prosta esti acum sincer u cum dracu te ai nascut fata normal ca exista