| Dalmore a întrebat:

Cum ar fi viața voastră dacă nu ați fi nevoiți să munciți?

14 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

M-aș plictisi mai rău decât sunt acum.

| RAY a răspuns:

Plictisitoare,pentru mine munca nu este un chin, fac ceea ce imi place, de mic mi-a placut sa repar electronice si asta fac

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns:

Oribil de frumoasa

| alexmadalin98 a răspuns:

Una mai bunalaughing

| PuyaTimonel a răspuns:

Foarte ciudat

| gabicoo a răspuns:

Mult mai veselă!
Scârbiciu' mă omoară dar nu am ce să fac trebuie să trăiesc și eu!

| Sebastiann7 a răspuns:

Nu stiu, m-as fi axat pe un anumit hobby, as fi facut ceva care sa ma recreeze, sa ma faca fericit, dar pe cealalta parte sa fie si ceva productiv pentru mine, care sa ma dezvolte ca persoana.

Pentru unii mai norocosi, munca este in acelasi timp si un hobby big grin

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

M-as face profesor, fara a fi platit.
Mi-ar placea sa ii ajut pe ceilalti sa ajunga la nivelul meu de cunoastere.

Bula
| Bula a răspuns:

Ar fi ca si acum.
Trebuie sa-mi caut mereu diferite moduri de distractie, sa nu ma plictisesc degeaba. big grin

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru Sebastiann7):

Crezi ca ar fi mai bine sa imi fac o cariera din ce imi place - cs gbilly twitch => canal de Youtube/ partea mai creativa
Sau sa fac ce nu imi place -arhitectura
Pe termen lung, pentru a duce o viata plina, fericita

Sincer prefer sa fiu sarac si fericit decat cu bani si depresiv. Avand in vedere ca ai o varsta mai inaintata si cu mai multa experienta ce ma sfatuiesti?

| Sebastiann7 a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Mereu in viata asta cand ai un hobby se pune problema asta, sa aleg o cale 'sigura', care consta in a urma o facultate si pe urma te axezi pe acel domeniu, or sa alegi calea 'riscanta' prin care vrei sa te dezvolti in hobby-ul tau, tu fiind constient ca poate nu o sa ai succes in acel hobby.

Uite, nu stiu ce sa spun. daca inca esti in liceu, incearca sa mai lucrezi si pe partea creativa, ca sa experimentezi, sa vezi daca ai succes sau nu. Poti alege si calea 'sigura' si sa practici in continuare hobby-ul tau. Sper ca te-am ajutat laughing

(mie imi place fotografia/video dar si muzica, insa sunt constient ca momentan mai am de progresat in aceste domenii, dar pe viitor vreau sa lucrez la aceste lucruri. pana atunci, o sa urmez o facultate). Te salut!

| Sebastiann7 a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Apropo, am doar 18 ani laughing) big grin

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru Sebastiann7):

M-ai ajutat, mersi, salut salut!

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru Sebastiann7):

17 eu ba si ce naspa e