| Larisa7883 a întrebat:

Cum credeti ca ne vede pe noi Europa?

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Asta iti raspunde la intrebare?
http://www.libertatea.ro/......58132.html

| Klepto a răspuns:

Sti cum in fiecare oras exista cate un cartier rau famat din care ies 99% hoti, criminali, violatori, pradatori? Cam asa.
Cand auzi ca cineva este din acel cartier, tu ce faci? Il primesti cu bratele deschise sau il indepartezi?
Poate suntem vazuti rau, dar si mirosim de la o posta a...
Europa ne vede cu frica, daca n-am speriat noi, atunci cine? Cum aud roman, isi inghit portofelele si cardul bancar.

| carminaburana43 a răspuns:

Nu stiu cum ne vede Europa dar eu vad ca nu e de stat aici ca se bate efectiv joc de omul fara pile si relatii.Numai daca ai bani pile si relatii razbati.Altfel nu.Pot da mii de exemple dar acum sunt suparata rau ca hotaririle guvernamentale din ultimii cinci ani m-au adus la sapa de lemn.

Răspuns utilizator avertizat
| justitiarul a răspuns:

Uita-te cu atentie la Boc si la Basescu! Ce vezi?
Avand in vedere ca ei ne reprezinta in lume exact asa ne vede lumea pe noi:pitici si impiedicati, chiori si neinsemnati, urati si pupindosisti.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu ne vede prea bine, pentru ca ei (europenii)nu fac diferenta intre romani si rromi...chiar si numele seamana.

| PosteXD a răspuns:

Ne considera veriga slaba a U.e inainte bulgaria era veriga slaba dar acum se pare ca noi am intrecuto. din punct de vedere financiar nu bine

| chokingvictim a răspuns:

Toata europa nu are aceleasi stereotipuri ca deh sunt culturi diferite si un eston(generalizand) nu vede un lituanian asa cum vede un luxemburghez si nici un bulgar(din nou generalizand, nu facc asta de obicei) nu vede un roman asa cum vede un slovac etc etc dar americanii(majoritatea, asta nu inseamna toti) vad toata lumea cam asa(mi-au confirmat niste americani :D) http://www.funny-games.biz/pictures/850-world-map.html

| CherryLove a răspuns:

In mod evident NU BINE din moment ce romanii nostri fie ei rromi au fost expulzati in mare parte afara din tarile europene din cauza delictelor savarsite.

| BlueR a răspuns:

Rromi sunt peste tot, ei nu vin din Romania

| n0matterman a răspuns:

Europa,m-am intalnit cu ea ieri, cica nu va cunoaste.

| IndescribableChild a răspuns:

Romania este considerata groapa de gunoi a Europei.

| Liviutz98 a răspuns:

Ca pe niste tigani. Ar trebui sa stie ca nu toti suntem rromi (tigani). Ne trateaza foarte urat. Thumbs uplaughing