| lolium a întrebat:

Cum faci sa nu-ti mai pese ce spun altii?

17 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Pur si simplu.

| Woodenpints91 a răspuns:

Dacă nu este aşa felul tau de-a fi, nu prea ai cum. Dacă încerci să nu-ţi pese, deşi îţi pasă, mai rău faci.

| Inferno a răspuns:

Ii "ucizi", niciodata nu m-a interesat ce spun mortii.

| Musique a răspuns:

Îi ignori.
Există atâtea lucruri frumoase; gândește-te la ele.

| cypryan11 a răspuns:

Ai putea sa ii ignori, dar asta nu e foarte usor doar unele persoane pot sa ignore foarte usor de obicei cei cu temperament flegmatic pot sa ignore in rest nu prea cei cu termanet melancolic sunt cei care de obicei is timizi, inchisi in iei.si de multe ori poti ignora ce zice o persoana dar pe suflet iti ramane
Iar acum a mai ramas cei cu temperament colerc, de obicei aceste persoane nu ignora iei iti spun in fata daca e ceva in neregula
Dar oricum multe persoane verbesc din invidie asa ca nu le asculta si mergi mai departe happy

| catthshshshs a răspuns:

Nu prea ai cum. Insa poti incerca.

| dragos9234 a răspuns:

Iti spui in minte "Bă da prosti îs ăstia"

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Ignorandui,prefacandute ca nu exista.Incearca sa uiti de existenta acelor persoana.
O seara buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia gindeste-te. Daca o vaca mugeste linga tine, tu o iei in seama? Nop, iti vezi de viata. La fel si cu prostul. Daca prostul vorbeste fara sa judece, tu ramii cu ale tale si prostul cu prostia.

| AliveOne a răspuns:

Simplu > detasazate de ei si incerca sa le dovedesti cat de prosti sunt
prin diferite metode 1 din ele ar fi sa incepi sa deschizi un subiect la care te pricepi si sa le arati cat de prosti sunt
2 sa ii eviti spunandule '' azi nu am timp frate poate maine '' ''vezi ca uitasi sa te dai pe mute'' ''prietene vezi ca vorbesti mult si prost '' etc a si sfatu meu citeste mult te va ajuta in timp!

| IMINENT a răspuns:

Ranga ai?

Răspuns utilizator avertizat
| Serenade a răspuns:

Incerci dracu sa iti cresti nivelul de inteligenta.

| lolium explică (pentru Serenade):

Caci tu ca un frustrat inca nu ai reusit sa faci asta... fiindca prostia da pe afara

| Panteras a răspuns:

Mie mi-a spus odata tata ca oameni vorbesc mult si prost si cea ce vorbesc ei nu trebuie sa ii bagam noi in seama.Deci prin simplul fapt ca ii ignori sau mai bine le-ai zice verde in fata...Nu-mi pasa de ce cred alti despre mine... si gata nu e asa de greu

| alinushcretush a răspuns:

NU stiu ce sa spun, si eu am aceeasi problema ma gandesc mai mult la altii decat la mine, dar ai putea pur si simplu sa ii ignori.

| jessy91 a răspuns:

Iti cauti alta ocupatie, iti ocupi timpu cu altceva, ca sa nu ai timp sa te gandesti la o vorba urata care ai auzit-o despre tine, tot o sa te deranjeze ceva, dar cu timpu o sa inveti sa ignori orice chestie, adica o sa fii prea satul de vorbe incat deja o sa devii imun, timpul le rezolva pe toate, parerea mea happy