| AvalohAlyn a întrebat:

Cum îți calculezi și interpretezi propria astrograma? Nu că aș fi fan, sunt doar curios.

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

E relativ simplu, iei niste fapte si evenimente aleatorii care au au o sansa mare de a se intampla, cum ar fi intalnirea unui cunoscut, descoperirea unei informatii sau ceva amintire. Dupa le combini in functie de niste criterii arbitrarea cum a r fi pozitia planetelor si gata..ai obtinut o astrograma.

Dupa interpretarea poate fi facut oricum, trebuie doar sa te asiguri ca zici chestii suficient de generice incat fraierul sa le creada ca de intamplat oricum se vor intampla mai devreme sau mai tarziu, o sa intalnesi un cunoscut, o sa ti se intample ceva la job/scoala, o sa ai sentimente de bucurie/tristete.

| TristanTzara a răspuns:

Păi poți crea un model heliocentric al sistemului solar folosind legile lui Kepler și pozițiile planetelor la un moment dat. Iar apoi împarți tot spațiul în 12 secțiuni de cerc cu centrul în poziția pământului și astfel în funcție de unde sunt planetele și constelațiile ai o astrogramă.

Există aplicații pe net care fac asta pentru tine, deci nu trebuie s-o faci de mână, spre exemplu:
https://www.tpu.ro/......com-watch/