| simpluEu. a întrebat:

Cum la nascut Sfanta Maria pe Iisus daca aceasta nu era insarcinata?

Răspuns Câştigător
| somebody a răspuns:

...greu de raspuns.Am incercat si eu sa las o fata insarcinata cat timp am fost plecat in misiune dar nu am reusit.Inca mai credeti in povesti cu Feti Frumosi?laughing laughing laughing

14 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Printr-o minune...asta explica tot. Vrei sa stii mai mult? Desigur nu, ne multumim si acceptam raspunsuri stupidehee hee
-De ce?
-Pai cum de ce?! pentru ca e vb. de d-zeu.mai!
-aaaaa...mda...uitasem.sad stupid!

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Dupa cum scrie la Biblie, a fost aleasa de Dumenzeu sa ramana insarcinata de fecioara si sa-l nasca pe Isus.
Altii pot spune ca a preacurvit si a ramas insarcinata a inventat povestea asta ca sa scape de pedeapsa cu moartea. Si asa s-a nascut o legenda, un sfant si un mantuitor. Si o religie dominanta de 2000 de ani.

| joy a răspuns:

De la duhul sfant

| andrei_5514 a răspuns:

Daca Dumnezeu a facut omul sigur a avut si puterea sa ii transfere viata lui Isus in uterul Mariei. Nu stiu in ce domeniu lucrezi tu, insa daca sa zicem ai face mobila si ai facut un dulap, dupa care vrei sa faci un scaun, nu cred ca iti va fi greu. La fel si lui Dumnezeu... daca a facut omul, sigur poate sa faca si lucruri mai simple de atat.

| kh1ss a răspuns:

Minunile astea...

| ICanLoveYou a răspuns:

PAI...MAICA DOMNULUI A FOST ALEASA DE LA NASTERE CA SA IL NASCA PE MANTUITOR CAND A SOSIT TIMPUL EA L-A NASCUT PRINTR-O MINUNE DUMNEZEU LA ADUS PE PAMANT PRINTR-O MIMUNE.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Hey...
Fecioara Maria a fost aleasa de Dumnezeu sa-L poarte in pantece si sa-l nasca pe Hristos.Era insarcinata din dorinta Domnului.

| bunica a răspuns:

Intrebarea este prosteasca.pai tu ce crezi a nascut si a spus"iauite am nascut pe Mesia"fara s-a stie ca este insarcinata.CITESTE si vei afla.

| claudiarebecca a răspuns:

Era insarcinata... ideea era ca era fecioara (=virgina) si dupa nastere. cu alte cuvinte nu a avut raporturi sexuale cu iosif ci a ramas insarcinata de la duhul sfant cu iisus...si nasterea a fost un miracol.

| claudiarebecca a răspuns:

Interesant raspunsul lui selfhelp.
dat fiind ca exista teorii ca iisus era om si ca a fost casatorit cu maria magdalena si ca au avut copii, si urmasi pana azi e posibil sa fie si faza cu scapatul de la moarte.
see leonardo da vinci's theories etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să-ți răspundă cei care cred, dar să nu-i crezi, chiar dacă sunt fericiți. A fost un miracol, o minune, ceva extra ordinar si excepți onal, numai dumnezeu știe asta, că noi ie proști

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce usor e sa zici de la duhul sfant ...asa e bine sa nu cercetezi, sa iei totul cum ti se prezinta .asta vor nenorocitii... trezirea! crestinismul e cea mai mincinoasa religie ...nu va mai lasati manipulati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In biblie este scris ca pe fecioara maria duhul sfant a umbrito si ea a ramas grea. duhul sfant de la tatal purcede. si mai ales nu uitati ca mantuitorul nostru s-a nascut mai inainte de toti vecii. el s-a intrupat in fecioara maria si s-a facut om.

| vololo a răspuns:

Era dar nu stia...