| Octavian199 a întrebat:

Cum de a ramas Maria inca fecioara? Pe unde l-a nascut pe Iisus?

33 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

. PS: ca sa intelegi toate astea trebuie sa fi credincios! sa ai credinta oarba sa fi ignorat, limitat, inchis la minte, spalat pe creier, fanatic crestin

| RAY a răspuns:

Pai daca suntem in secolul 21 si nu intelegi cum se poate face o fecundare fara contact fizic da-mi voie sa cred ca esti lipsit total de cunoastere in probleme elementare pe care le inteleg si plozii de cresa. Iti recomand sa faci din nou scoala primara dar si clasa premergatoare.

tu ai invatat omule la scoala de sex fara contact fizic si facut de sfantul duh? la ora de biologie ai invatat asta? de ce il faci pe octavian prost cand tu esti un mincinos ipocrit, dovedeste ma ca duhul ala a lasat o gravida pe maria, nu poti, logic ca nu poti e doar credinta oarba atat, nu puteti dovedi nimic nici ca a existat iisus fiind un basm inventat de 4 autori anonimi

| RAY a răspuns:

Acum 6 ore | milan9 a răspuns:
Nu e prea intelept pentru tine sa pui la indoiala puterea lui Dumnezeu!

indoiala te trimite in iad, a gandi inseamna pacat de moarte, ne mai miram de ce ro e ultima din europa

| RAY a răspuns:

Nu a existat nici o fecioara, basm inventat de 4 autori anonimi, nici macar pavel nu a mai pomenit asta stia ca e basm nici alte evangheli ca nu avea sens decat invierea lui, pavel a spus degeaba a fost cine a fost daca nu e adevarata invierea, iisus profetul nu a scris nimic, iisus profetul daca a existat nu a murit crucificat si de batrannete

| lpavel a răspuns:

Fecioara - inseamna neprihanita- adica fara pacatul poftei trupesti! iar ea nu a ramas insarcinata din pofta trupeasca ci din voia Domnului! Pentru atei fecioara inseamna cu totul altceva... PS: ca sa intelegi toate astea trebuie sa fi credincios!

| Octavian199 explică (pentru lpavel):

De aia era gravida in 3 luni cand a venit Iosif de la munca?

| milan9 a răspuns:

Nu e prea intelept pentru tine sa pui la indoiala puterea lui Dumnezeu!

| Octavian199 explică (pentru milan9):

Serios? Suntem in secolul 21.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Pai daca suntem in secolul 21 si nu intelegi cum se poate face o fecundare fara contact fizic da-mi voie sa cred ca esti lipsit total de cunoastere in probleme elementare pe care le inteleg si plozii de cresa. Iti recomand sa faci din nou scoala primara dar si clasa premergatoare.

| Octavian199 explică (pentru danut):

Suntem in secolul 21 si nu mai credem orice

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Ce spuneam in raspunsul anterior este si mai valabil acum, reciteste-l.

| Octavian199 explică (pentru danut):

Cum ramane o femeie gravida fara spermatozoid? Asta am vrut sa zic.

| raMLesS a răspuns (pentru danut):

Vorbeşte ma frumos cu aproapele tau, ce esti asa agresiv? Vrei in iad? Las' ca-i zic eu lu Verzevut sa iti faca o baita in cazanul cu smoala

| danut a răspuns (pentru raMLesS):

Am inteles, multumesc pentru "oferta".

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Ti-am spus sa citesti noile descoperiri stiintifice care pot face o femeie sa nasca fara spermatozoizi si fara necesitatea unui barbat, citeste baietas ca esti in urma rau cu stiinta omeneasca.

| Octavian199 explică (pentru danut):

Lasa noile. Atunci erau asa ceva? rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Absolut, vorbesti de CREATORUL Universului, nu de handicapatul de cercetator de la nu stiu ce institut de pe vremea de ACUM care totusi a ajuns si el cumva sa inteleaga ceva mai mult decat prima litera din abecedar.

| Octavian199 explică (pentru danut):

Acel 'handicapat' te facea mata la stiinta

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Pai eu la acela te-am indrumat, la ala pe care il idolazezi, omul de "stiinta", nu?

| Octavian199 explică (pentru danut):

Daca nu erau aia, eram inca la sapa de lemn rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Aia nu apareau daca nu era Dumnezeu.

| Octavian199 explică (pentru danut):

Dumnezeu le-a 'interzis' asta.Sarmanul Giordano Bruno.Sau Hipatia din Alexandria.Sa nu ma iei cu, catolicii, ca sau separat in 1054 https://ro.wikipedia.org/wiki/Hypatia_din_Alexandria. 'Vrajitoare' arsa pe rug in Romania https://observator.tv/......28815.html

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Sarmanul Giordano Bruno.
Ce a "inventat" Giordano Bruno?winking

| Octavian199 explică (pentru danut):

A descoperit.Si acum credeai ca pamantul e centru universului rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

CE a descoperit?

| RobertMoon a răspuns:

Cel care a scris asta trebuia să pună la sfârșit clasica "și încălecai pe o căpșună și ți-am spus o mare minciună". Ideea e că nu a existat așa ceva (știu că iar îmi vor sări toți religioșii spălați pe creier), dar așa este. Dacă ești genul rațional și gândești logic și accepți ce spune știința despre religie și nu asculți pălăvrăgeli din vreo carte "sfântă" vei ajunge la vorbele mele. Fie că vreți să acceptați sau nu Adevărul este că Dumnezeu nu exista.

| Steregoi a răspuns:

Prin pda. Acum se nasc multi copii prin burta - cezariana.

| Octavian199 explică (pentru Steregoi):

Deci a nascut prin cezariana, mai nou.

| raMLesS a răspuns (pentru Steregoi):

Vorbeste ma frumos ca te vede Dumnezeu. Vrei sa ajungi in iad?

| Panamax a răspuns:

Pana in sec IV nu stia nimeni de acest aspect.
S-a adaugat dupa, ca sa aiba priza la public.

| TristanTzara a răspuns:

D-apoi știe Dumnezău.

| vampyremisa a răspuns:

Ca orice femeie, prin vagin. poti ramane gravida si nefacand asa-zisa 'dragoste'

| Octavian199 explică (pentru vampyremisa):

Trebuie sa aiba spermatozoid, sau celule stem, asta cu ajutorul tehnologiei.