| Laurretta a întrebat:

Cum poți lupta împotriva naivității?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Naivitatea este unul dintre hopurile peste care trebuie sa treci in vederea dezvoltarii/maturizarii psihice. Deci, in principiu, nu-i un lucru de suprimat, e un lucru care trebuie experimentat la timpul lui pentru a face diferenta mai tarziu. Daca esti naiv la 30 de ani, esti prost, chiar nu te duce capul, si asta nu poti schimba, chiar daca te lupti cu zel. Daca nu faci parte din categoria prezentata de mine astepti ca viata sa-si urmeze cursul.

4 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

E simplu de tot.E de ajuns sa traiesti sincer.

| AndraNicoleta a răspuns:

Maturizandu-te.

| Adina77 a răspuns:

Intrebandu-te tot timpul daca tot ce auzi este credibil.
Gandindu-te tot timpul la faptul ca oamenii ar avea si alte interese, care nu se vad cu ochiul liber.
Filtrand in capul tau daca toate complimentele pe care ti le face cineva sunt compatibile cu realitatea.
Si mai incerca sa mergi pe principiul ca,, nu cred pana nu vad,,.

| axeldavid a răspuns:

Nu mai zici minciuni